فرماندار ویژه میانه:

مجمع سلامت باید بروز و نمود عینی اجتماعی کردن سلامت باشد

شناسهٔ خبر: 45778 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: مجمع سلامت شهرستان باید بروز و نمود عینی اجتماعی و همگانی کردن سلامت باشد تا با نظارت همگانی بر امور حوزه سلامت، شاهد بهره برداری از مساعدتها و مشارکتهای مردمی باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: مجمع سلامت شهرستان باید بروز و نمود عینی اجتماعی و همگانی کردن سلامت باشد تا با نظارت همگانی بر امور حوزه سلامت، شاهد بهره برداری از مساعدتها و مشارکتهای مردمی باشیم.

محمدرضا مشایخی در جلسه مجمع سلامت شهرستان میانه با بیان اینکه مجمع سلامت موضوعی تازه در جهت ارتقای کیفیت خدمات حوزه سلامت است، همکاری بین بخشی را نیاز و لازمه امروز بوده و اگر سلامت نباشد زیربنایی ترین موضوع جامعه که امنیت است تحت الشعاع قرار می گیرد زیرا تامین امنیت نیز نیازمند نیروی انسانی سالم است.

وی بر ضرورت تحقق عدالت اجتماعی در حوزه بهداشت و درمان با همکاری های برون بخشی تاکید کرده این امر را از مهمترین حقوق و مطالبات مردمی عنوان نموده افزود: خوشبختانه از سال 93 با اجرای طرح تحول سلامت شاهد احقاق برخی حقوق شهروندان در حوزه سلامت هستیم.

فرماندار ویژه میانه همچنین به اقدامات انجام گرفته در حوزه بهداشت و درمان پس از طرح تحول سلامت با پیگیری های مختلف نمایندگان مردم و مسئولین شهرستانی و استانی اشاره کرده افزود: راه اندازی MRI و بهره برداری رسمی از آن در دهه فجر امسال، استقرار بالگرد اورژانس هوایی در شهرستان که سبب شده تا شهرستان میانه بعنوان مرکز ترومای جنوب استان شناخته شود، بازسازی بیمارستان برکت امام (ره)، شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی میانه را از اقدامات چشمگیر شهرستان در حوزه سلامت  خوانده، تامین نیروی لازم در کلینیک تامین اجتماعی را از نیازها برشمرد.

مشایخی در ادامه بر استفاده از ظرفیت بالای خیرین در مجمع سلامت در قالب تشکلهای مردمی تاکید کرده، کاهش یا تجمیع خانه های بهداشت با توجه به سرانه و شاخص جمعیت را از مواردی خواند که باید با برنامه ریزی های لازم در سال آینده به اجرا گذاشته شود.

وی ضرورت پیگیری ساختمان بیمه سلامت را خواستار شده، مشارکت همگانی برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت را اصل اساسی و حیاتی در حوزه سلامت خوانده اضافه کرد: ما بعنوان دستگاههای اجرایی و بازوان حاکمیت در تمامی امور باید به رعایت پیوست بهداشت پرداخته و رعایت پیوست سلامت را از ادارات و دستگاههای اجرایی شروع کرده و الگوسازی کنیم. 

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون