فرماندار ویژه میانه:

لزوم ایجاد تعادل در بین تولیدکننده، توزیع کننده و مصرف کننده برای تعادل بازار

شناسهٔ خبر: 45776 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر لزوم ایجاد تعادل در بین تولید کننده، تولید کننده و مصرف کننده جهت ایجاد تعادل در بازار تاکید کرده خواستار همکاری تنگاتنگ ادارات با اداره صنعت، معدن و تجارت در جهت عملیاتی شدن مصوبات ستاد تنظیم بازار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر لزوم ایجاد تعادل در بین تولید کننده، تولید کننده و مصرف کننده جهت ایجاد تعادل در بازار تاکید کرده خواستار همکاری تنگاتنگ ادارات با اداره صنعت، معدن و تجارت در جهت عملیاتی شدن مصوبات ستاد تنظیم بازار شد.

محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان، وضعیت موجود در کشور، انتخابات پیش رو، وقایع اخیر و وضعیت اقلیمی را به نوعی تاثیرگذار خوانده اضافه کرد: وجود برخی مسائل به بروز برخی مشکلات می انجامد که باید از بروز آنها جلوگیری نمود.  

وی بر افزایش بازرسی ها در شهرستان از سوی ستاد تنظیم بازار اشاره کرده، افزود: تلاش معاندین نظام بر این است که نظام جمهوری اسلامی ایران را درگیر مشکلات ایجاد شده از جانب خود در داخل و هجمه های بیرون کند تا بتوانند به سواستفاده در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بویژه در بازار بپزدازند که در این خصوص نیاز است با اقدامات لازم در مورد کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، همچنین کنترل و نظارت بیشتر جلوی افراد سودجو گرفته شود.

مشایخی در ادامه خواستار برنامه ریزی داخلی در موضوع سوخت و مصرف بهینه آن در تمامی حوزه ها از سوی ادارات مربوطه شده اضافه کرد: برخورد با متخلفین از سوی دستگاه تعزیرات حکومتی، اداره صنعت، معدن و تجارت، ناحیه نفتی باید بجد دنبال شود.

فرماندار ویژه میانه به تامین میوه شب عید اشاره کرده گفت: از 15 تا 20 اسفند به بعد توزیع میوه شب عید در روستاها و بخش ها توسط اداره تعاون روستایی و در شهر توسط مباشر بخش خصوصی توزیع خواهد شد.

وی با تاکید بر افزایش بیش از پیش تقاضا برای کپسولCNG گفت: این موضوع باید از طریق مصوبه مورد پیگیری از استان و مرکز قرار گیرد.

مشایخی همچنین پخت منظم نانواییها و کیفیت بخشی به نان ها را از ضروریات برشمرده خواستار تشدید برخوردها با این موضوع و قاچاق آرد و گندم شد.

فرماندار میانه احیای شغل های سنتی را با سمت و سو دادن به آنها را بعنوان حلقه واسطه بویژه در روستاها را سبب رونق اقتصاد خانوارها و اقتصاد روستایی با آثار مثبت فراوان برشمرد.

وی به مصوبه ارائه فاکتور در داروخانه ها و لزوم رعایت این امر در تمامی داروخانه ها که از مطالبات اصلی  و عمومی است اشاره کرده امتناع از صدور فاکتور را بی توجهی به مطالبات مردم  و سوء استفاده خوانده گفت: باید برخورد قانونی صورت گیرد.

فرماندار میانه افزود: باید با کنترل روزانه بازرسان، کمک ادارات عضو ستاد و مشارکت و همکاری مردم اقدامات عملی در جهت تظیم بازار در جهت جلب رضایت هرچه بیشتر مردم به انجام می رسد. 

دیدگاه ها