در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان صورت گرفت؛

تجلیل از منطقه میانه برای کسب رتبه برتر عملکرد شورای آموزش و پرورش

شناسهٔ خبر: 45770 -
اخبار میانه
در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل آموزش و پرورش استان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد از محمدرضا مشایخی فرماندار ویژه  شهرستان میانه و یوسف ساجدی فر مدیر آموزش و پرورش میانه برای کسب رتبه برتر عملکرد شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل آموزش و پرورش استان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد از محمدرضا مشایخی فرماندار ویژه  شهرستان میانه و یوسف ساجدی فر مدیر آموزش و پرورش میانه برای کسب رتبه برتر عملکرد شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: رتبه بندی به عنوان یک طرح مطلوب در آموزش و پرورش همچون دانشگاه ها باید عوامل اجرایی و اداری را هم شامل شود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: مباحث آموزش و پرورش به جهت اهمیت موضوع نیازمند ساعتها بحث و گفتگو است.

وی تاکید کرد: تحول در تمامی عرصه ها نیازمند توجه به آموزش و پرورش بعنوان زیر بنای هر تحولی است.

پورمحمدی یادآور شد: مشکلات کنونی کشور دلیل بی توجهی مسئولین نیست و امروز ما در شرایط تحریم ظالمانه و تقابل نابرابر هستیم.

این مقام مسئول در استان آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: بحث مشارکت مردم در اداره کرد آموزش و پرورش ضروری است اما نباید این موضوع با اجبار اشتباه گرفته شود.

وی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاری در تعلیم و تربیت هزینه نیست این سرمایه گذاری بلند مدت برای تربیت نیروهای متخصص و متعهد برای آینده است.

محمدرضا پورمحمدی تصریح کرد: در بخش مشارکت دستگاه ها در اداره آموزش و پرورش و تامین منابع مورد نیاز آن، فصل الخطاب قانون است و دستگاه ها باید طبق قانون پرداخت های خود را به این بخش به موقع عملیاتی نمایند.

وی همچنین با ابراز خرسندی از عملیاتی شدن طرح رتبه بندی معلمان بر تعمیم این مهم به کارکنان اداری و اجرایی تاکید کرد و اظهار کرد: اگر نیروی پشتیبانی توانمند و با انگیزه ای نداشته باشیم کارهای صفی یقینا درست و طبق انتظار تحقق نخواهد یافت.

637152735791599455

در ادامه جعفر پاشایی گفت:به اذعان اسناد بالادستی آموزش و پرورش،  نهاد حاکمیتی و راهبردی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش فصل مشترک جامعه و حاکمیت است،افزود: به تناسب این نقش اغلب کشورها در روند توسعه یافتگی خود سهم بسیار جدی به این بخش قائل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: اداره کرد این نهاد تعیین کننده به تنهایی از عهده آموزش و پرورش خارج است.

پاشایی افزود: برابر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، 40 دستگاه به شکل مستقیم دارای جایگاه مشارکت و نقش آفرین در این بخش هستند.

وی گفت: یکی از ظرفیت های اصلی و بسترسازی در اداره آموزش و پرورش ظرفیت ناشی از تشکیل شورای آموزش و پرورش است.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان اذعان داشت: تنها قانونی که مشارکت محلی را به شکل قانونی پیگیری می کند قانون شورای آموزش و پرورش است.

پاشایی در پایان اظهار داشت: توجه به دانش آموزان استثنایی، کنکور ، توسعه فعالیتهای پرورشی مصوبات مهمی از فعالیت این حوزه است.

image 2020 1 22 7 38 57 152 Grr

مشایخی فرماندار ویژه میانه ضمن قدردانی از همکاری های تنگاتنگ مدیرکل آموزش و پرورش استان در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی منطقه بر اجرای ماده 10،13و18 قانون شورای آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود امروز موفقیت شورای آموزش و پرورش مناطق در گرو رهاسازی قدردت تصمیم گیری و تصمیم سازی توسط مقامات محلی در زمینه مشارکت همه جانبه ببه منظور کاهش تدریجی هزینه های مالی و کاهش مشکلات آموزش و پرورش است.

وی با ارائه گزارش عملکرد شورای آموزش و پرورش منطقه میانه از اجرای 69 مصوبه آموزشی، پرورشی و عمرانی در یکسال اخیر خبر داد.

 ساجدی فر مدیر آموزش و پرورش میانه ضمن قدردانی از فرماندار ویژه شهرستان میانه در راستای پیگیری های مستمر مسائل دستگاه تعلیم و تربیت منطقه و شرکای آموزشی و پرورشی در پیشبرد امورات دستگاه تعلیم و تربیت از ارتقای حس اعتماد اجتماعی به صورت درون سازمانی و بین شرکای آموزشی ، مشارکت و نظارت بیش از پیش اولیا در امورات مدارس خبر داد و گفت آموزش و پرورش میانه در سالتحصیلی گذشته در زمینه های ارتقای درصد قبولی و نتایج کنکور،حوزه پرورشی و تربیت حافظان قرآن، حوزه عمرانی و جذب خیرین مدرسه یار و مدرسه ساز و افتتاح و کلنگ زنی بیش از 20 مدرسه پیشرفت چشم گیری داشته است.

 در پایان این جلسه توسط استاندار و مدیرکل آموش و پرورش استان از مشایخی فرماندار ویژه شهرستان میانه و ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه برای کسب رتبه برتر در حوزه عملکرد شورای آموزش و پرورش در بین مناطق و نواحی استان با اعطا لوح سپاس قدردانی شد.

image 2020 1 22 7 38 56 445 D5Z

image 2020 1 22 7 38 56 229 NMh

دیدگاه ها