دیدار مدیر کل ثبت اسناد استان با فرماندار ویژه شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 45720 -
اخبار میانه
افخمی مدیر کل ثبت اسناد استان آذربایجان شرقی با مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه دیدار و گفت و گو کرد.

افخمی مدیر کل ثبت اسناد استان آذربایجان شرقی با مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه دیدار و گفت و گو کرد.

فرماندار ویژه میانه در این نشست خواستار اعمال اختیارات بیشتر به اداره ثبت اسناد و ابلاغ آن شده گفت: ضروری است طبق فرمایش مقام معظم رهبری که در خصوص اوقاف دستور تبدیل به احسن نموده اند به پیش رفته و مشکل اوقافی 20 روستای شهرستان را در اولویت و نیم دانگ شهر میانه را در اسرع وقت جهت استفاده مردم از اسناد خود رفع کنیم.

محمدرضا مشایخی اضافه کرد: در شورای اداری شهرستان طرح و مصوب خواهد شد تا ادارات متولی اراضی و املاک از جمله راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، امور عشایر، شهرداری و منابع طبیعی را در جهت اخذ و صدور اسناد همکاری های لازم را اعمال نمایند.

وی همچنین خواستار تجهیزات اداری ثبت اسناد و نوسازی و تعمیرات ساختمان این اداره شد.

مدیر کل ثبت اسناد استان نیز با اشاره به ماده 9 قانون حق نگار که بر پای کار آمدن تمامی دستگاههای متولی زمین و اراضی دلالت دارد اضافه کرد: متولی بیشتر از 80 درصد اراضی و املاک اداره امور منابع طبعی و آبخیزداری بوده و در این راستا، اداره منابع طبیعی و اوقاف باید در جهت تعیین تکلیف سندها کمک حال اداره ثبت اسناد باشند.

افخمی قانون را خط قرمز در انجام تمامی امور عنوان نموده افزود: نباید در صدور اسناد به مردم حقی از کسی ضایع شود زیرا این بزرگترین و اولین هدف ثبت اسناد است. 

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون