اتمام احداث پل بین روستای کمر و روستای گاو تا سال آینده

شناسهٔ خبر: 45703 -
اخبار میانه
در سال آینده با صرف ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد برکت پروژه احدث پل برروی روخانه قزل‌اوزن حد فاصل روستای کمر خلخال تا روستای گاو در شهرستان میانه، ارتباط ۲ استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل برقرار می‌شود.

حمیدرضا عبدی روز شنبه در همایش تجلیل از تلاش اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان خلخال افزود: از ابتدای سال جاری تا امروز بیش از ۱۳ میلیون و ۸۲۶ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی توسط رانندگان خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده است.

وی  با بیان اینکه از کل تردد ۹ ماه گذشته استان ۱۶ درصد مربوط به تخلف عدم رعایت فاصله طولی است،گفت: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی با یک میلیون و ۷۰۲ هزار تردد در جاده اردبیل -نمین و بالعکس و یک میلیون و ۱۴۶ هزار تخلف نیز در جاده رفت و برگشت اردبیل -سرعین ثبت شده است.

وی از افزایش تعداد دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت و تلفات در جاده‌های استان از جمله راه خلخال - سه‌راهی فیروزآباد و تقاطع اردبیل - سرچم خبر داد و افزود: نصب این دوربین‌ها ضمن کمک به کنترل تخلفات و ترافیک جاده‌ها میزان تخلفات را بمراتب کاهش می‌دهد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از فعالیت ۱۳۳ دوربین ترددشمار،نظارت تصویری ،ثبت تخلف عبور و مرور سرعت و سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه دوربین  هوشمند جدید در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی از پایان عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پروژه نصب و راه‌اندازی تجهیزات روشنایی در سه‌راهی فیروزآباد - خلخال و جاده اردبیل - سرچم خبر داد و افزود: این پروژه با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق شهرستان‌های خلخال و کوثر و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرا شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری برای اجرای طرح ملی ابرار در استان ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته ، گفت: با استفاده از این اعتبار هفت کیلومتر راه روستایی 

صعب‌العبور در بخش خورش‌رستم خلخال اصلاح و بهسازی شد.

وی همچنین اظهارداشت: در سال آینده با صرف ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد برکت پروژه احدث پل برروی رودخانه قزل‌اوزن حد فاصل روستای کمر خلخال تا روستای گاو در شهرستان میانه، ارتباط ۲ استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل برقرار می‌شود.

دیدگاه ها