آذربایجان‌شرقی مسیر قهرمانی را پیدا کرده است/ حق تکواندو استان بیش از این است

شناسهٔ خبر: 45702 -
اخبار میانه
مدرس مربیان تکواندو کشور گفت: آذربایجان‌شرقی به خوبی مسیرش را در قهرمانی یافته است و این استان در تمامی رده‌های سنی امسال روی سکو قرار گرفته است.

احمد اخلاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی خیلی خوب مسیر خود را در حوزه قهرمانی پیدا کرده  قطعا در حوزه‌های دیگر اتفاق‌های خوبی افتاده است که منجر به این قهرمانی‌ها شده ‌که به‌طور مثل می‌توان به آموزش دوره‌های متفاوتی که در حال برگزاری است، اشاره کرد.وی گفت: استان آذربایجان‌شرقی در سال 98 در اکثر‌ رده‌های سنی روی سکو بوده  و این نشان از یک کار تیمی قوی و برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح تکواندو در استان آذربایجان‌شرقی و در راس آن آقای رنجبرپور رئیس هیات است و همکاران متعهدشان که چند روزی مهمانشان بودم، شاهد این کار تیمی قوی بودم.

این مربی تکواندو افزود: وجود یک خانه تکواندو که بسیار مناسب این رشته است و مشخص است هیات تکواندو استان برای گرفتن این سالن و تجهیز آن خیلی زحمت کشیده است و همه این موارد در رشد  پیشرفت این رشته موثر بوده است.

اخلاقی تصریح کرد: آذربایجان‌شرقی قبلا هم قهرمانان تک چهره داشته است اما امروز به صورت تیمی در تمامی رده‌های سنی روی سکو قرار می‌گیرد این نشانه‌های ارزش‌گذاری در این رشته است و جالب اینکه تکواندو آذربایجان‌شرقی به صورت متعادل در همه شهرستان‌ها پیش می‌رود و در راس آنان شهرستان میانه که قهرمانانی مانند یوسف کرمی و فرزاد عبداللهی و در نسل جدید مانند میرهاشم حسینی، سعید رجبی، امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، حامد اصغری و علی نجفی را  دارند، اضافه می‌شوند و خردسالان و نونهالانی که درخشیدند و می‌توانند نوید روزهای بهتر تکواندو آذربایجان‌شرقی را دهند. 

قهرمان پومسه جهان بیان داشت: امیدوارم روند صعودی آذربایجان‌شرقی ادامه داشته باشد و حق آذربایجان‌شرقی بیش از این است، حمایت مسوولان باید بیش از پیش باشد و البته خبر دارم نماینده استان آذربایجان‌شرقی در مجلس خیلی از تکواندو حمایت کرده  این بسیار مهم است که مسوولان پیگیر مشکلات این رشته هستند.

رئیس هیات تکواندو استان سمنان متذکر شد: کسب سهمیه المپیک افتخار بزرگی است که قبلا یوسف کرمی برای استان آذربایجان‌شرقی موفق به این مهم شده بود و اخیرا هم میر هاشم حسینی موفق به کسب سهمیه شده است که باعث افتخار است و امیدوارم همین روند رو به رشد را میر هاشم داشته باشد و در المپیک بتواند مدال طلا را کسب کند.

وی گفت: رقابت‌های میر هاشم حسینی را از نزدیک دیدم، هم برایش قضاوت کردم و حضورش در مسابقات بین‌المللی را هم رصد کردم. وی توانست قهرمانان بزرگی را در مسابقات آسیایی و گرندپری را شکست دهد و حتی موفق شده قهرمان بزرگ جهان را یک بار شکست دهد، در گرندپری روسیه هم برابر تکواندوکار کره‌ای تا لحظه آخر پیش بود و در مورد حریفی صحبت می‌کنیم که پرافتخارترین ورزشکار در وزن خودش است.

میرهاشم می‌تواند طلای المپیک را کسب کند

اخلاقی افزود: میر هاشم ظرفیت، عرق و تعصب خاصی در کسب مدال دارد، روحیه‌ای که یک تکواندوکار باید در المپیک داشته باشد، را دارد در المپیک بحث‌های روانی بسیار مهم است و امیدوارم از لحاظ روحی روانی به میر هاشم رسیده شود و وی هم تکواندوکار باهوشی است، احساس من این است که اگر آمادگی‌اش را حفظ کند، می‌تواند آذربایجان‌شرقی را به دومین مدال المپیک برساند.

این مدرس در مورد حضورش در تبریز گفت: در راستای سیاست‌های استان آذربایجان‌شرقی که  توسعه در همه زمینه‌هاست، یکی از حوزه‌ها آموزش است و کلاس‌های مربیگری داوران و مربیان که باعث رشد و توسعه آن رشته در ورزش می‌شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا یک دوره مربیگری ارتقا درجه 3 به درجه 2 در تبریز برگزار شد که باید خاطرنشان سازم این کلاس مربیگری موجب ارتقا سطح دانش مربیان می‌شود و می‌تواند این مربیان را آماده کند که جزو مربیان بین‌المللی شوند، در این کلاس‌ قهرمانان جهان هم حضور داشتند که این نشان می‌دهد که بحث مربیگری و آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است که حتی قهرمانان جهان هم در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند و برگزاری این کلاس مربیگری با نظم خاص و حضور اکثریت مربیان و علاقمندان برای کسب تجربه با میزبانی عالی هیات تکواندو آذربایجان‌شرقی، برگ زرینی دیگری در افتخارات این استان بود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون