معاون وزیر: ۱.۵ میلیارد دلار تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت می‌شود

شناسهٔ خبر: 45665 -
اخبار میانه
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از مهمترین برنامه ها و اولویت‌های این وزارتخانه را بحث اشتغال روستایی، تثبیت اشتغال و پیگیری پرداخت تسهیلات در شرایط اقتصادی موجود عنوان کرد و گفت: ۱.۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستایی پرداخت می‌شود.

محمد جعفر کبیری شامگاه چهارشنبه در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان میانه به ایرنا گفت: این تسهیلات در قالب طرح اشتغال فراگیر در اختیار بانک های عامل قرار گرفته و برای کارآفرینان چه در بخش تعاونی و چه غیر تعاونی پرداخت شد.

وی در خصوص زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی بویژه روستاهای میانه گفت: در روزهای آغازین زلزله به دستور دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نماینده ایشان در مناطق حضور یافته و نیازهای اولیه هموطنانمان در این مناطق را احصا کردند که در حدود ۲۵۰۰ بخاری برقی، لوازم بهداشتی و دیگر لوازم مورد نیاز برای روزهای اول و همچنین ملزومات تهیه غذای گرم و سرد توزیع شد.

کبیری در ادامه اضافه کرد: از سوی مجموعه پگاه که از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است لوازم مورد نیاز و آنچه مورد نیاز کودکان بویژه بانوان بود و همچنین از مجموعه لوازم دارویی زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری شستا اقلام مورد نیاز در بین مردم توزیع شد.

وی سفر خود به شهرستان میانه را در راستای دستور وزیر تعاون، رفاه و کاراجتماعی برای بررسی وضعیت مناطق و نیازهای جدید و نظارت بر توزیع اقلام جدیدی ارسالی به این مناطق از جمله دو کامیونت اقلام لبنی از سوی مجموعه پگاه و کامیونتهای لوازم بهداشتی و غذایی برای توزیع در دور جدید عنوان کرد.

معاون امور تعاون از بررسی و احصای تعاونی ها و بنگاههایی که در مناطق زلزله زده دچار مشکل شده اند خبر داد و افزود: تسهیلاتی برای این تعاونی ها و بنگاهها در نظر گرفته شده است و برای کسانی که نیاز دارند تسهیلات قرض الحسنه از طریق بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایرنا طرح دولت ویژه اشتغال روستایی و عشایری و همچنین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی بهمن ماه سال ۹۶ با پرداخت تسهیلات یارانه دار، با اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی آغاز شد تا با تخصیص مرحله‌ای منابع این صندوق به چهار موسسه عامل مجری طرح و تلفیق منابع داخلی بانک‌ها در مجموع معادل ریالی ۱۲هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یابد.

زلزله ۱۷ آبان آذربایجان شرقی با کانون ترک میانه موجب جان باختن ۵ تن و آسیب حدود ۵ هزار واحد مسکونی شد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون