رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی خبر داد:

رد صلاحیت 2 نفر از داوطلبان میانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی

شناسهٔ خبر: 45661 -
اخبار میانه
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از ردصلاحیت 69 نفر از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی این انتخابات در استان خبر داد و گفت: 82 نفر از داوطلبان نیز انصراف داده‌اند.

علیار راستگو افزود: با احتساب مجموع داوطلبان انصرافی و ردصلاحیت‌شده، تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان به 645 نفر رسید.

وی با اشاره به پایان بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی، گفت: نتیجه بررسی این هیأت‌ها، امروز به صورت محرمانه از طریق فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه به داوطلبان ردصلاحیت‌شده و همچنین به هیأت نظارت استان اعلام خواهد شد.

راستگو خاطرنشان کرد: داوطلبان ردصلاحیت‌شده 4 روز مهلت دارند تا اعتراض و شکایت خود را به هیأت نظارت اعلام کنند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی همچنین به آمار ردصلاحیت داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه استان اشاره کرد و گفت: بیشترین تعداد ردصلاحیت در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با 45 نفر بوده و در 4 حوزه نیز هیچ داوطلبی ردصلاحیت نشده است.

راستگو افزود: در حوزه‌های انتخابیه "ملکان" 6 نفر، "مرند و جلفا" 5 نفر، "بناب" و "اهر و هریس" هرکدام 3 نفر، "میانه"، "مراغه و عجب‌شیر" و "بستان‌آباد" هرکدام 2 نفر و در حوزه انتخابیه سراب یک نفر ردصلاحیت شده و در حوزه‌های انتخابیه "ورزقان"، "کلیبر، خداآفرین و هوراند"، "شبستر" و "هشترود و چاراویماق" نیز هیچ داوطلبی ردصلاحیت نشده است.

دیدگاه ها