باغداران خیّر مهابادی به زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی سیب اهدا کردند

شناسهٔ خبر: 45654 -
اخبار میانه
رییس اداره جهاد کشاورزی مهاباد گفت: باغداران خیّر این شهرستان در یک اقدام خداپسندانه ۲ تن سیب از محصولات تولیدی خود را به مردم مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌‎شرقی اهدا کردند.

جعفر ایمانیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه باغدار خیّر مهابادی بیش از ۲۰۰ جعبه سیب به ارزش بالغ بر ۸۰ میلیون ریال را به زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی اختصاص دادند.

وی ادامه داد: سیب اهدایی از طرف باغداران به صورت رایگان تحویل اداره جهادکشاورزی مهاباد شده و این اداره نیز محصول اهدایی را به اداره کل استان ارسال کرده تا همراه سایر اقلام دیگر به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی ارسال شود.

وی اظهار داشت: کمک به همنوعان و هموطنان زلزله زده که در این هوای سرد شرایط سختی را سپری می‌کنند، باید به عنوان یک مسوولیت اجتماعی مدنظر انجمن‌ها، نهادهای مردمی و شرکت‌های خصوصی باشد و همه آنهایی که امکان و توان کمک انواع اقلام مصرفی و خوراکی برای ارسال دارند، در این عرصه همراه سازمان‌های خدمات‌‍رسان شوند.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ حوالی شهر «ترک» از توابع شهرستان میانه در آذربایجان‌شرقی را لرزاند.

مردم نوع‌دوست مهاباد در حوادث مشابه دیگر نیز همواره پیشقدم بوده و به همنوعان خود در حوادث مختلف کمک اهدا کرده‌اند. 

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون