فرماندار ویژه میانه:

لزوم استمرار کنترل نظم و امنیت در مناطق زلزله زده / آغاز ارزیابی ها از خسارات زلزله در مناطق شهری

شناسهٔ خبر: 45652 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه امنیت مولفه اصلی در این مناطق است، بر لزوم استمرار کنترل نظم و امنیت در مناطق زلزله زده تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه امنیت مولفه اصلی در این مناطق است، بر لزوم استمرار کنترل نظم و امنیت در مناطق زلزله زده تاکید کرد.

محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان میانه با بیان اینکه با تامین امنیت و ارائه خدمات بهینه تا برگشت وضعیت زندگی مردم مناطق زلزله زده به روال عادی، در کنار مردم هستیم،  با تاکید بر انجام امور در اسرع وقت، اضافه کرد: بنا بر نیازها  ارزیابیهای دقیق جهت تکمیل امکانات و رفع نواقصات جزئی در اتاقکها و محل نگهداری احشام انجام گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دستگاههای مربوطه باید با هماهنگی ستاد مدیریت بحران برنامه های تنظیمی خود را انجام دهند از ادارات خدمات رسان خواست تا از هر گونه قطعی انشعابات جلوگیری کرده و ایمنی لازم در محل های اسکان موقت مردم و احشام را فراهم نموده و به اهالی نکات لازم را گوشزد نمایند.

مشایخی اعزام تیمهای پزشکی و کارشناسان سلامت روان به صورت دوره ای برای معاینات بالینی و سلامت روان افراد را ضروری خوانده افزود: اقدامات لازم از سوی کارشناسان سلامت روان بومی بنا بر آشنایی آنها با نیاز و روحیات افراد منطقه جلوی هرگونه سوء استفاده را خواهد گرفت.

مشایخی همچنین تامین حمام و سرویس های بهداشتی را از مهمترین نیازهای مناطق زلزله زده عنوان کرده و افزود: از محل خیرین بر تامین این نیازها تلاش داریم که با پیش بینی های لازم در حال تامین است و دیگر دستگاهها هم باید در تامین آنها تلاش کنند.

فرماندار ویژه میانه شروع ارزیابی های خسارت زلزله در شهرهای ترکمانچای، ترک و میانه را از موضوعات مهم دیگر شهرستان برشمرده گفت: در آخرین جلسه ستاد مدیریت بحران در استان مقرر شد تا ارزیابی های لازم در این خصوص با اولویت آغاز شود.

مشایخی هماهنگی و وحدت رویه در انجام تمامی اقدامات و توزیع کمکهای مردمی و خیرین با محوریت ستاد بحران شهرستان برای توزیع عادلانه و مناسب در مناطق زلزله زده را خواستار شد.

وی با بیان اینکه توجه به مناطق زلزله زده نباید سبب غفلت ما از دیگر مسائل مهم مانند انتخابات باشد بیان کرد: مواظبت از انتخابات از جمله جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از امکانات دولتی، نیروهای تحت امر و زیرمجموعه های ادارات با رصد اطلاعاتی ضروری بوده و ادارات مربوطه باید آمادگی لازم در راستای تامین امکانات، تجهیزات و خودروهای مورد نیاز برای برگزاری انتخابات سالم و بدون دغدغه  را داشته باشند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون