فرماندار ویژه میانه:

نقش محوری و تخصصی جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر شهرستان

شناسهٔ خبر: 45636 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به توانمندی بالای جوانان در فعالیت های داوطلبانه هلال احمر و عوامل متخصص امدادی در این حوزه بر نقش محوری و تخصصی عوامل امدادی هلال احمر در زلزله اخیر شهرستان اشاره کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به توانمندی بالای جوانان در فعالیت های داوطلبانه هلال احمر و عوامل متخصص امدادی در این حوزه بر نقش محوری و تخصصی عوامل امدادی هلال احمر در زلزله اخیر شهرستان اشاره کرد.

محمدرضا مشایخی با حضور در آیین گرامیداشت روز جهانی داوطلب و همایش استانی تجلیل از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان میانه و سراب در امر امدادرسانی به مناطق زلزله زده که امروز چهارشنبه برگزار شد، برآیند امدادرسانی از سوی جمعیت هلال احمر استان و شهرستان را در حد مطلوب عنوان نموده گفت: تسهیل امور در جهت رفع دغدغه مردم مناطق زلزله زده و تسهیل مسیر برای کمک رسانی مردم، خیرین و عوامل اجرایی  و امدادی در مناطق زلزله زده با برقراری نظم، انضباط و امنیت و ایجاد پاسگاههای سیار از سوی نیروی انتظامی با حمایت و همراهی نیروهای ارتشی و سپاهی به انجام رسید.

فرماندار میانه در ادامه با بیان اینکه امدادرسانی و کمک به حادثه دیدگان از جمله اهداف متعالی و خداپسندانه ای دانست که حد و مرزی ندارد، افزود:  خوشبختانه جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی، بدون هیچ چشمداشت به صورت داوطلبانه به بهترین نحو ممکن در اثبات این موضوع اهتمام ورزیده است.

وی، نقش امدادگران در حوادث و همچنین توجه به امور بشردوستانه و فرهنگی را مهم خوانده، گفت: جمعیت هلال احمر باید با مدیریت و روحیه جهادی در ابعاد مختلف؛ حوادث و آسیب‏ ها را شناسایی کرده  و راه‏ های پیشگیری از آنها را با ارائه آموزش های لازم بین آحاد مردم نهادینه می سازد که در این میان نقش جوانان و فعالان جمعیت هلال احمر که بدون هیچ چشم داشت و خستگی مشغول انجام خدمت رسانی هستند؛ یک کار ماندگار است .

مشایخی اظهارکرد: امدادگران با انجام ماموریت های سخت در مواقع ضروری به مردم و نیازمندان خدمت  می کنند که این حضور امدادگران در عرصه های مختلف از جمله بحران و سوانح طبیعی مانند زلزله اخیر شهرستان میانه به طور قطع مورد رضایت خداوند قرار خواهد گرفت.

فرماندار ویژه میانه همچنین با اشاره به اینکه از سه طریق به اسکان موقت زلزله زدگان پرداخت شده افزود: 1809 نفر متقاضی دریافت تسهیلات بلاعوض 10 میلیون تومانی برای تعیین سکونت خود شدند که از این تعداد برای 1458 نفر تسهیلات اولیه 3 میلیون تومانی واریز شده و 400 نفر تسهیلات کامل 10 میلیون تومانی را  با تحویل چادر دریافت نموده اند.

مشایخی احداث و تحویل 110 اتاقک از سوی بنیاد مسکن و استقرار 180 کانکس برای متقاضیان را از طرق دیگر اسکان موقت برشمرده اضافه نمود: 240 پرونده برای احداث دائمی مسکن تشکیل شده و به بانک ها معرفی شده اند که در حال حاضر 25  واحد پی کنی و اسکلت بندی شده و تا زمان برودت هوا ساخت این منازل ادامه خواهد داشت.

فرماندار میانه به تدارک انبار مصالح و آهن آلات ساختمانی در شهر ترک مرکز بخش کندوان و روستای صومعه علیا از توابع بخش ترکمانچای  اشاره کرده گفت: آهن آلات از طریق بنیاد مسکن و سیمان رایگان به ارزش 7 میلیارد تومان از طریق بنیاد مستضعفان تامین شده است تا هرچه زودتر کار احداث منازل دائمی زلزله زدگان با ضریب ایمنی بالا اجرا و به اتمام برسد.

وی به شایعات موجود در فضاهای عینی و مجازی مبنی بر اسکان عده ای در چادرها با توجه به برف و سرما گفت: با توجه به اینکه در فضای خاص و انتخابات واقع شده ایم سوء استفاده هایی صورت می گیرد که به دور از شان بوده و این اقدامات سبب می شود تا زحمات و تلاش تمامی عوامل امدادی و اجرایی و خیرین و تمامی صنوف و مردم زیر سوال برود.

مشایخی با اشاره به اقدامات انجام یافته و تحویل کانکس ها و اتاقک ها همچنین پرداخت تسهیلات بلاعوض 10 میلیون تومانی افزود: این چادرها یا برای کسانی است که 3 میلیون اولیه خود را دریافت نموده اند اما برای تحویل چادر و دریافت 7 میلیون مابقی تسهیلات بلاعوض اقدام ننموده اند یا برای کسانی است که علی رغم خانه های سالم خود از پس لرزه ها در هراس هستند و یا برای نگهداری اسباب و وسایل متقاضیان است و برخی هم برای افراد فصلی نشین است.

فرماندار میانه گفت: تا آخرین لحظه و تا رفع کامل مشکلات مردم مناطق زلزله زده در کنار آنها بوده و برای رفع دغدغه کامل و عادی شدن جریان زندگی مردم این مناطق خدمات رسانی خواهیم کرد.

در پایان در حضور فرماندار ویژه شهرستان و مسئولین استانی بویژه در جمعیت هلال احمر از امدادگران شهرستان میانه و سراب تجلیل شد.

IMG 0603

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون