فرماندار ویژه میانه:

ثبت نام 49 داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه میانه

شناسهٔ خبر: 45609 -
اخبار میانه
وی گفت: از جمع 49 نفر، 5 نفر خانم و 44 نفر آقا ترکیب جنسیتی داوطلبین این دوره را تشکیل داده که حضور بانوان نسبت به دوره گذشته 7% افزایش داشته است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه بلافاصله پس از اعلام وصول دستور وزیر محترم کشور مبنی بر آغاز مراحل انتخابات از 10 آذر ماه، کار ثبت نام داوطلبین در شهرستان میانه نیز آغاز شد، گفت: البته با تلاش مستمر عوامل اجرایی انتخابات شهرستان میانه، از ماهها قبل بستر، تجهیزات و امکانات برای انتخابات آماده شده بود تا ثبت نام از اولین ساعات قانونی تا پایان مهلت ثبت نام مورخه  98/9/17 که آخرین مهلت ثبت نام است، بدون کوچکترین مشکلی این فرآیند به انجام برسد.

محمدرضا مشایخی با اشاره به اینکه تا آخرین ساعت اعلامی وزارت کشور در حوزه انتخابیه شهرستان میانه ثبت نام ادامه داشت، افزود: تعداد کل داوطلبین ثبت نام کننده از اول فرآیند ثبت نام تا پایان 49 نفر که نسبت به دوره گذشته مجلس شورای اسلامی 63% افزایش ثبت نامی را شاهد بودیم که این تعداد برای کسب بیشترین آرا برای دو کرسی نمایندگی مجلس رقابت خواهند کرد.

وی گفت: از جمع 49 نفر، 5 نفر خانم و 44 نفر آقا ترکیب جنسیتی داوطلبین این دوره را تشکیل داده که حضور بانوان نسبت به دوره گذشته 7% افزایش داشته است.

مشایخی در خصوص میزان تحصیلات، ترکیب سنی و مشاغل داوطلبین نیز گفت: ، 8 نفر در مقطع دکترا، 40 نفر کارشناسی ارشد و یک نفر کارشناسی، میزان تحصیلات داوطلبین بوده و ترکیب سنی داوطلبین را 2 نفر در محدوده 30 تا 35 سال، 12 نفر 36 تا 40 سال، 10 نفر در محدوده سنی 41 الی 45 سال، 9 نفر 46 الی 50 سال، 12 نفر 51 الی 55، یک نفر 56 الی 60 و 3 نفر در محدوده سنی 61 الی 65 تشکیل می دهند که مشاغل آنها پزشک، فرهنگی، کارمند، بازنشسته، استاد دانشگاه، نماینده مجلس، وکیل و مشاغل آزاد و سایر مشاغل است و در بین داوطلبین 24% ایثارگران و8% نمایندگان ادوار گذشته مجلس و 20% افرادی که سابقه حضور در انتخابات مجلس را داشته اند به چشم می خورد.

رئیس هیات اجرایی شهرستان میانه با اشاره به اینکه با پایان یافتن مهلت ثبت نام، از فردا فرآیند بررسی صلاحیت های داوطلبان توسط هیئت های اجرایی و بعد از اعلام برای داوطلبان، بررسی از طریق هیئت نظارت و دیگر مراحل آغاز خواهد شد، ادامه داد: آنچه که امروز بیش از هر چیز حائز اهمیت است، امنیت کامل، اعمال قانون و عملکرد قانونمند است که زمینه مشارکت حداکثری مردم برای انتخابی اصلح و رقابت سالم داوطلبان فراهم شود.

مشایخی با بیان اینکه موعد تبلیغات قانونی و رسمی آغاز نشده، تاکید کرد: داوطلبین فعلا فعالیت های تبلیغاتی را که خلاف قانون می باشد، آغاز نکرده و در زمان قانونی تبلیغات با رعایت ضوابطی که حین ثبت نام به آنها اعلام شده می توانند به معرفی خود بپردازند تا فضایی سالم، قانونمند و بانشاط انتخاباتی را در شهرستان میانه شاهد باشیم.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به برخی فضاسازی ها و سیاه نمایی ها از طریق فضای مجازی و عینی، آن را در جهت خدشه دار کردن فضای انتخاباتی خوانده، گفت:  این فضاسازی ها ممکن است از سوی معاندین خارج از مرزها و یا همچنین از طرف برخی افراد داخلی که  قصد دارند مطامع انتخاباتی و سیاسی شان را در بین مردم نشر داده و تشویش اذهان عمومی کنند، صورت پذیرد که در همین راستا به مردم شهرستان میانه قول می دهیم که برخورد قانونی با چنین اشخاصی را مانند دیگر امور که برای مردم است، وظیفه قانونی و خدمت به مردم می دانیم تا هیچ دغدغه ای از این جهت بین مردم نباشد. 

مشایخی در پایان خاطر نشان کرد: همکاری مردم و عملکرد قانونی تمامی مجریان و دست اندر کاران انتخابات موجب خواهد شد تا این افراد را از رسیدن به مطامع خود ناکام بمانند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون