با حضور مدیر آموزش و پرورش میانه؛

مراسم گرامیداشت روز معلولین در آموزشگاه ایثار برگزار شد

شناسهٔ خبر: 45578 -
اخبار میانه
مراسم ویژه روز معلولین با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه ،مسئولین شهر و خیرین مدرسه یار در آموزشگاه استثنایی ایثار برگزار شد.

مراسم ویژه روز معلولین با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه ،مسئولین شهر و خیرین مدرسه یار در آموزشگاه استثنایی ایثار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ساجدی فر ضمن تبریک روز معلولین و قدردانی از خیرین مدرسه یار منطقه گفت حضور خیرین در جمع دانش آموزان با نیاز ویژه باعث ایجاد امید در این عزیزان می شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به حقوق مادی و معنوی دانش آموزان مدارس استثنایی خواستار فراهم کردن بستر مناسب برای معلولین در راستای رعایت حقوق شهروندی شد و گفت مهمترین رسالت آموزشگاه های استثنایی منطقه  ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس  و نه به محدودیت های معلولین به دانش آموزان است.

وی با بیان این جمله که معلولیت به هیچ عنوان محدودیت نیست افزود: خداوند به انسان استعدادهای مختلف داده است لذا با فعال شدن یک استعداد، ضعف و محدودیت ناشی از فقدان استعداد یا توانایی دیگر جبران می شود.

ساجدی فر به پدیده جبران در شخصیت انسان اشاره کرد و گفت کسی که از لحاظ بدنی ضعف دارد ممکن است از نظر قوای ذهنی بسیار فعال عمل کند  و این به پشتوانه ایمان به خدا، اراده قوی و پشتکاری یک فرد معلول بستگی دارد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با اشاره به پروژه های در دست ساخت منطقه توسط خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار افزود امروز با مشارکت خیرین و تجهیز کارگاه های آموزشگاه بهشت امیر و توانمندسازی دانش آموزان به مهارت های فنی و کارآفرینی فصل جدیدی از زندگی آنها ایجاد شده است که باز نیازمند یاری هرچه بیشتر خیرین ، سازمان ها و ادارات همکار دستگاه تعلیم و تربیت است.

لازم به ذکر است در ابتدای برنامه شهیدی مدیر آموزشگاه استثنایی ایثار ضمن خیرمقدم گویی گزارشی از عملکرد آموزشگاه و جذب خیرین مدرسه یار ارائه کرد.

IMG 8077 new

IMG 8033 new

IMG 8133 new

دیدگاه ها