مردم مناطق زلزله زده آذربایجان‌شرقی مشکل ناامنی ندارند

شناسهٔ خبر: 45559 -
اخبار میانه
معاون هماهنگی فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مردم زلزله زده استان کوچیکترین ناراحتی از لحاظ امنیت و آرامش را به رغم گستردگی حادثه احساس نکردند و گزارشی نیز از وقوع سرقت و ناامنی در مناطق زلزله زده نداشتیم.

سرهنگ مجید ردکا روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی میانه گفت: در حادثه اخیر زلزله در شهرستان میانه و سراب، نیروی انتظامی از اولین ساعت در محل حادثه حضور یافتند که در طول این مدت، امنیت برای مردم حادثه دیده فراهم شد.

وی به حوادث و اغتشاش های اخیر اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی در صحنه عمل نشان داد که می تواند نقشه های دشمن را خنثی کند به طوریکه با همکاری مردم و دیگر مسئولین، در استان ما در کمتر از ۲۴ ساعت توطئه دشمن خنثی شد.

سرهنگ ردکا با بیان اینکه کار نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست، افزود: در نیروی انتظامی نقطه پایان هر ماموریتی، نقطه آغاز ماموریت دیگر است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه هم با اشاره به نعمت امنیت در جامعه اسلامی ایران که در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی و نظامی، دستگاه اطلاعاتی و دستگاه قضا حاصل شده است، گفت: امنیت بستر ساز توسعه همه جانبه در تمامی حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی است.

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه نباید دو نعمت امنیت و سلامت در جامعه مورد غفلت واقع شود، اضافه کرد: با توجه به امنیت موجود در جامعه می توان به نقش آفرینی نیروی انتظامی در جامعه امروزی در داخل و مرزهای کشور پی برد.

وی با اشاره به اینکه نعمت امنیت در جامعه ما سبب ایجاد ایمان عمومی در بین مردم شده تاکید کرد: به مخاطره افتادن امنیت سبب تحت الشعاع قرار گرفتن امنیت خواهد شد.

مشایخی همچنین با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امنیت کشور را  در سایه زحمات و تلاش نیروی انتظامی مثال زدنی در دنیا می دانند، افزود: خوشبختانه به رغم تهدیدها، هجمه ها و توطئه ها با رصد های بموقع و تلاشهای شبانه روزی عوامل انتظامی و سایر نیروهای نظامی و اطلاعاتی و تقدیم شهدایی شاهد کنترل و خنثی شدن توطئه های حاصل آمده از سوی ایادی داخلی و هجمه های بیرونی هستیم.

فرماندار ویژه میانه به نقش آفرینی عوامل انتظامی در کنار عوامل امدادی برای کمک رسانی و ایجاد امنیت در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: حلقه های امنیت در این مناطق آن چنان برقرار شد که عوامل اداری دیگر توانستند به راحتی به خدمات رسانی پرداخته و مردم نیز دغدغه ای نداشته باشند.

وی همچنین به نقش مهم نیروی انتظامی در تقویت سرمایه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: بنابر ارتباط نیروی انتظامی با مردم و کار ویترینی این نیرو باید در قالب قانون و فراتر از آن سرمایه های اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا جامعه ما با توجه به تهدیدها و هجمه ها نیاز به تقویت هر چه بیشتر این سرمایه ها دارد که خصیصه مردم داری مورد تاکید مقام معظم رهبری و قانونمداری و عمل به قانون از سوی ما مسئولین و خود نیروی انتظامی به ارزش تبدیل شده و زمینه لازم برای تقویت سرمایه های اجتماعی را فراهم سازد.

فرماندار میانه با بیان عملکرد بالای نیروی انتظامی شهرستان در کاهش جرائم و کنترل موارد که به تحقق پیشگیری منجر شده افزود: پیشگیری مقدم بر تمامی مسائل است.

وی در ادامه کنترل قاچاق کالا را از دیگر وظایف نیروی انتظامی در جهت تکیه بر توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در امر پیشگیری، مقابله و مبارزه باید نیروی انتظامی امور خود را توام با تحقیق، پژوهش انجام داده و نوآورانه و فن آورانه به پیش برود.

مشایخی در پایان از خدمات و تلاش شبانه روزی سرهنگ رمضان اللهوردیان فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان میانه تقدیر و برای سرهنگ توحید فارسی در سمت فرمانده جدید آرزوی توفیق کرد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون