فرماندار ویژه میانه:

ورود 140 کانکس به شهرستان برای اسکان موقت زلزله زده ها / 3600 واحد نیازمند تعمیر و احداث

شناسهٔ خبر: 45515 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و مدیر ستاد بحران از ورود 140 کانکس برای اسکان موقت زلزله زده های شهرستان در بخش ترکمانچای و کندوان خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و مدیر ستاد بحران از ورود 140 کانکس برای اسکان موقت زلزله زده های شهرستان در بخش ترکمانچای و کندوان خبر داد.

محمدرضا مشایخی در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: 30 کانکس از سوی شهرداری، 70 کانکس از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، 30 کانکس از سوی ایرانسل،  2کانکس از سوی بانک مهر ایران و 8کانکس از سوی خیرین تامین و به شهرستان ارسال شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه 218 سرپرست خانوار به بانک جهت تسهیلات بلاعوض 100 میلیون ریالی معرفی شده است اضافه کرد: تسریع بخشی به تخریب آثار بجا مانده از زلزله و آواربرداری جزو برنامه های اولویت دار است.

فرماندار ویژه میانه تامین ماشین آلات از تمامی شهرستانها و استانهای همجوار، افزایش قدرت ترانس برقی، احداث اسکان موقت دام، تامین نهاده های دامی، اعزام اکیپهای پزشکی و استقرار آنها در نقاط زلزله زده را از دیگر برنامه هایی خوانده که به اجرا رسیده و در دست اجراست.

وی استمرار تامین اقلام ضروری مورد نیاز در روستاهای زلزله زده را از دیگر اقدامات خوانده افزود: 3 نانوایی و 3 آشپزخانه در بخش های ترکمانچای و کندوان به پخت و توزیع نان و غذای گرم می پردازند.

مشایخی از مردم مناطق زلزله زده خواست تا با تمامی عوامل امدادی بویژه ارزیابی کننده های بنیاد مسکن همکاری کنند تا تعیین تکلیف های لازم انجام شود.

فرماندار میانه با اشاره به خسارت منازل و واحدهای دامی در 70 روستای شهرستان که 45 روستا در کندوان و 25 روستا در ترکمانچای است از تخریب و خسارت 3600 واحد مسکونی خبر داده گفت: از این تعداد 2400 واحد نیازمند تخریب و احداث و 1200 واحد نیازمند تعمیر است.

وی همچنین بیان کرد: تا اینجا 1332 واحد توسط بنیاد مسکن ارزیابی شده که 102 سرپرست خانوار درخواست اسکان موقت از طریق کانکس یا اتاقک نموده و 1200 سرپرست دیگر تقاضای دریافت کمک هزینه نقدی 100 میلیون ریالی نموده اند تا خود برای اسکان خود تصمیم بگیرند.

مدیر ستاد بحران شهرستان میانه گفت: با 120 دستگاه ماشین آلات در حدود 170 واحد ساختمان و معابر سطح روستاها کاملا آواربرداری شده و در برخی روستاها 1995 واحد مورد ارزیابی قرار گرفته و 1237 پرونده برای اجرا تشکیل یافته است.

مشایخی افزود: در اسکان موقت مردم و احشام آنها در مناطق زلزله زده ضرورت با کسانی است که ساکن دائمی روستاها هستند.

وی در پایان خواستار همکاری مردم برای تعیین حدود اراضی خود برای آواربرداری های لازم شده گفت: در خصوص خسارت به منازل شهری نیز با همکاری نظام مهندسی و بنیاد مسکن ارزیابی های لازم در آینده نزدیک انجام خواهد شد. 

۲۰۱۹۱۱۱۷ ۱۸۰۳۴۶

دیدگاه ها