کودپاشی 70 هکتار از مراتع روستای حاجی میر توسط منابع طبیعی میانه

شناسهٔ خبر: 45439 -
اخبار میانه
70 هکتار از مراتع روستای حاجی میر واقع در بخش کاغذکنان میانه توسط منابع طیبعی و آبخیزداری کودپاشی شد.

به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میانه، در راستای اجرای عملیات مدیریت جامع آبخیزداری (ذیل برنامه اصلاح و احیاء مراتع)  70 هکتار از اراضی مرتعی روستای حاجی میر جهت اصلاح و احیاء مراتع این روستا که در محدوده طرح مدیریت جامع آبخیزداری واقع شده است، توسط عوامل منابع طبیعی کودپاشی شد. این عملیات که در وهله اول به منظور تقویت پوشش گیاهی انجام شد، باعث تامین علوفه دامداران عزیز، جلوگیری از فرسایش خاک و نفوذ رواناب های سطحی به سفره های آب های زیرزمینی خواهد شد.

عملیات مدیریت جامع آبخیزداری در بخش آقکند مجموعا در سطح 720 هکتار که شامل احداث سازه های آبی، بذرپاشی، کپه کاری، کودپاشی، قرق مراتع ، ممیزی و اصلاح نقشه بود در حال اتمام می باشد

یاد آوری می شود تامین اعتبار عملیات مدیریت جامع آبخیزداری در سراسر کشور با عنایت مقام معظم رهبری از سال 97 از محل صندوق توسعه ملی کلید خورد که اولین منطقه تحت پوشش این طرح در سطح شهرستان میانه بخش آقکند بود که منابع طبیعی توانسته است از آبان ماه سال گذشته تاکنون بالغ بر 20 میلیار ریال برای اجرای این طرح در بخش آقکند جذب و تخصیص دهد.

گفتنی است برای سال جاری حوزه باشماق و تالواربلاغی تعریف شده است که به حول قوه الهی پس از تامین اعتبارات لازم عملیات اجرای آن شروع خواهد شد.

ضمنا مطابق اسناد بالا دستی درطول اجرای برنامه ششم قرار است 10 میلیون هکتار از اراضی ملی کشور تحت پوشش این طرح بزرگ ملی قرار بگیرد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون