طرح امداد فرهنگی در روستاهای زلزله‌زده میانه اجرا می‌شود

شناسهٔ خبر: 45437 -
اخبار میانه
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی گفت: طرح «امداد فرهنگی» به منظور کاهش آلام روحی کودکان و نوجوانان و ایجاد نشاط اجتماعی در روستاهای زلزله‌زده میانه اجرا می‌شود.

 علی بینش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در همین راستا مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در تعدادی از روستاهای زلزله‌زده میانه که بیشترین خسارت را متحمل شده‌اند، برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی را اجرا خواهند کرد.

وی ادامه داد: طبق بازدیدهای انجام شده از روستاهای زلزله‌زده میانه و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، مربیان کانون آذربایجان شرقی با همکاری و مشارکت کانون‌ پرورش فکری استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل ضمن حضور در برخی روستاهای زلزله‌زده و استقرار کتاب‌خانه‌های سیار، اقدام به اجرای فعالیت‌های متنوعی مانند قصه‌گویی، پخش فیلم و انیمیشن، برگزاری بازی‌های بومی و محلی و مسابقه می‌کنند.

بینش خاطر نشان کرد: با هدف تقویت روحیه و افزایش اعتماد به نفس در بین نوجوانان، کارگاه‌هایی با عنوان «حال خوب زندگی» از سوی مربیان کانون برای این گروه از مخاطبان اجرا می‌شود.

وی گفت: روستاهای ورنکش و ورزقان از توابع بخش ترکمنچای شهرستان میانه از جمله مناطق تحت پوشش طرح امداد فرهنگی کانون خواهد بود.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این حادثه تاکنون ۷ کشته و بیش از ۷۰۰ مصدوم داشته که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده‌اند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون