ساکنین روستای حلمسی زلزله زده گلایه کردند

چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی‌شود؟

شناسهٔ خبر: 45424 -
اخبار میانه
به گفته ساکنین روستای حلمسی در شهرستان میانه، پس از گذشت چندین ساعت از زلزله، هنوز امدادرسانی به ساکنین این منطقه کامل انجام نشده و مردم شب را در سرما گذرانده اند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، پس از زلزله ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه بامداد دیروز(جمعه) با کانون ترک میانه، مرکز لرزه نگاری کشور تا کنون بیش از ۴۰ پس لرزه با کانون ترکمانچای میانه را گزارش کرده است که بزرگترین آن با قدرت ۴.۳ ریشتر بوده است.

روستای حلمسی در بخش ترکمنچای شهرستان میانه یکی از روستا‌هایی است که در زلزله روز گذشته گذشته آذربایجان شرقی خسارات زیادی دیده است، یکی از ساکنین این منطقه به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: «هنوز امدارسانی کافی به این منطقه انجام نشده است.»

سلطانی یکی از ساکنین روستای حلمسی که روزگار خود را با کشاورزی می‌گذراند، در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: این روستا ۲۰۰ خانوار جمعیت دارد و خانه‌ها کاه گلی است. همه خانه‌های قدیمی تخریب شده و خانه‌های تازه ساخت نیز آسیب‌های جدی دیده اند و دیگر قابل سکونت نیستند.

چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی‌شود؟

وی افزود: روز گذشته هلال احمر ۷۰ چادر با یک بطری آب معدنی و دو کنسرو لوبیا برای چهار نفر بین زلزله زدگان توزیع کرد و گفتند تا صبح با همین‌ها سر کنید فردا می‌آییم.

سلطانی گفت: آب‌ها یخ زده اند و حتی یک پتو هم به ما ندادند. مسن‌ها و بچه‌ها همگی تا صبح در سرما ماندند و هیچ کاری از دست ما بر نمی‌آمد.

وی افزود: تا صبح ۱۵ لرزش داشتیم و حتی در چادر‌ها هم آرامش نداریم.

شیخی یکی دیگر از ساکنین این روستا نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان افزود: ساختمان‌ها فقط سقف دارند و قابل سکونت نیستند. امدادرسانی بسیار ضعیف است و نیرو‌های امدادی به تازگی برای توزیع سایر امکانات به روستا رسیده اند.

چرا امداد رسانی به روستای ما انجام نمی‌شود؟

وی درباره ساکنین روستا ادامه داد: اکثر ساکنین این روستا، تحت پوشش کمیته امداد هستندو از لحاظ مالی مشکلات فراوانی دارند.

این ساکن روستای حلمسی در پایان اظهار کرد: روستای کنار روستای ما، ۵کشته داشته و تمام مسئولین و امکانات توجهشان به آن جا جلب شده و دیگر حمایتی از سایر روستا‌های اطراف نمی‌کنند، اما باید به این مسئله توجه داشته باشند که مردم در سرما جان خود را از دست ندهند.

دیدگاه ها

امیری
۹۸/۸/۲۱ ۲۲:۱۹

تشکر میکنم ازهیات قاسمیه میانه هلال احمر

جابری
۹۸/۸/۲۰ ۰۶:۴۸

بنده هم تایید می کنم
حتی برای گرفتن عکس سلفی هم نیومدن!!!گزارشات تصویری

کارتون