مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی:

شهرستان‌های استان برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان در آماده‌باش هستند

شناسهٔ خبر: 45390 -
اخبار میانه
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی از اعزام تیم‌های ارزیابی و امداد و نجات به شهرستان میانه خبر داد و گفت: تمام شهرستان‌های استان برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان در آماده‌باش کامل هستند.

محمدباقر هنربر روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این زمین لرزه تاکنون ۵ نفر در روستای ورنکش و یک نفر در روستای ورزقان میانه جان باخته‌اند و ۳۰ خانه به طور کامل تخریب شده است که با توجه به اعزام تیم‌های ارزیابی، آمار قطعی صدمات و تلفات ناشی از زلزله در ساعات آینده مشخص خواهد شد.وی از مردم استان خواست تا آرامش و خونسردی خود را حفظ و با نیروهای امدادی بویژه در محورهای مواصلاتی به شهرستان میانه همکاری کنند.مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: استاندار آذربایجان شرقی به همراه اعضای ستاد مدیریت بحران عازم منطقه زلزله‌زده شده اند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند که این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، ‌زنجان و اردبیل نیز احساس شده است.  

به گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۴۷.۶۴ عرض شمالی و ۳۷.۷۶ طول شرقی ثبت شده است.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است. این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه می‌باشد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون