درخشش تکواندوکاران میانه‌ای در تورنمنت صربستان

شناسهٔ خبر: 45347 -
اخبار میانه
دو تکواندوکار ملی‌پوش آذربایجان‌شرقی در تورنمنت بین‌المللی صربستان موفق به کسب مدال‌های طلا و برنز شدند.

به گزارش قافلان به نقل از آناج، تیم ملی تکواندو مردان ایران به منظور کسب امتیاز در راستای ارتقاء رنکینگ المپیکی با 6 هوگوپوش در این مسابقات حضور پیدا کرد که با کسب مدال در تمامی اوزان به مقام نائب‌قهرمانی دست یافت.

میرهاشم حسینی و سعید رجبی، دو تکواندوکار استان آذربایجان‌شرقی از شهرستان میانه در ترکیب تیم ملی ایران بودند که به ترتیب موفق به تصاحب نشان‌ طلا و برنز این رویداد شدند.

حسینی نماینده وزن 74- کیلوگرم که یکی از بخت‌های تکواندو ایران برای کسب سهمیه المپیک است، پس از یک‌دور استراحت، در نخستین گام بر «ساکم کوتای» نماینده میزبان با اختلاف 20 امتیاز در پایان راند دو (22-2) غلبه کرد.

وی در دومین دیدار نیز با قدرت بر روی شیاپ‌چانگ ظاهر شده و «فجزیس دمیر» دیگر تکواندوکار صربستانی را در اواسط راند سوم 20 تایی (32 - 5) کرد و راهی فینال شد.

حسینی در فینال برابر «دیمیتری آرتیوخوف» هوگوپوشی از کشور روسیه قرار گرفت که پس از تساوی در عدد 11 در راند طلایی موفق شد این حریف را نیز از پیشِ‌رو برداشته و با ایستادن بر سکوی قهرمانی، مدال طلا را بر گردن آویخت.

سعید رجبی، دیگر ملی‌پوش میانه‌ای استان که در دسته سنگین وزن (87+ کیلوگرم) مبارزه می‌کند، کار خود را با پیروزی 11 بر 7 مقابل «هاتوسکی پیوتر» از لهستان استارت زد.

این تکواندوکار اما دو دومین مبارزه خود نیز در جدال با «کارلوس سانسورس» از مکزیک با نتیجه نزدیک 7 بر 6 مغلوب شد تا عنوان سوم مشترک را به دست آورده و به مدال برنز بسنده کند.

در ترکیب ملی‌پوشان اعزامی، آرمین هادی‌پور، فرزان عاشورزاده، سروش احمدی و سجاد مردانی نیز حضور داشتند که احمدی نیز مدال طلا را برای تیم کشورمان به ارمغان آورد؛ هادی‌پور نقره گرفت و عاشورزاده و مردانی صاحب نشان برنز شدند.

فریبرز عسکری هدایت تیم ملی تکواندو ایران را در این تورنمنت بر عهده داشت و علی محمد بسحاق و وحید عبدالهی به عنوان مربی در کادر فنی حضور داشتند.

تیم ملی تکواندو ایران در این رقابت‌ها تنها در بخش مردان نماینده داشت و نائب‌قهرمانی این تیم در مجموع دو قسمت مردان و زنان بدست آمد.

در رده‌بندی تیمی، مکزیک با 3 مدال طلا، یک نقره و 24 امتیاز به مقام قهرمانی رسید، ایران با 2 طلا، یک نقره، 3 برنز و 20 امتیاز نائب‌قهرمان شد و استرالیا با 2 مدال طلا و 14 امتیاز بر سکوی سومی ایستاد.

گفتنی است؛ تورنمنت بین‌المللی صربستان در سطح G1 برگزار شد که به نفرات اول تا سوم به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق گرفت.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون