ضرب الاجل فرماندار میانه برای تکمیل طرح‌های روستاهای بدون دهیاری

شناسهٔ خبر: 45314 -
اخبار میانه
معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تاکید بر ضرورت انجام مناقصه ها، استعلام ها و ارائه صورت وضعیت به فرمانداری برای پرداخت هزینه، گفت: تا پایان سال تمامی پروژه‌های روستاهای فاقد دهیاری به صورت فنی و کیفی به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمدرضا مشایخی روز یکشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با اشاره به اختصاص ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی از سهم اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری به شهرستان افزود: این اعتبار برای برخی از روستاهای فاقد دهیاری در بخش های چهارگانه بنا بر درخواستها و نیازها و همچنین مشارکت مردم هزینه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریالی  برای سد گرمی چای(تامین کننده آب شرب) در قالب ۷۷۰ میلیارد ریال اعتبار شهرستان در سال جاری از محل اعتبارات ملی استانی شده، تملک دارائی ها و سرمایه ای استان، بخش توازن و ۳ درصد منابع نفت، از مسئولین ادارات خواست تا در پیگیری شروع عملیات پروژه ها، برگزاری مناقصه ها و پیشرفت کار با توجه به محدودیت اقلیمی بکوشند.

مشایخی با اشاره به اختصاص قیر تهاتری برای آسفالت سطح ۱۹ روستای شهرستان به میزان۷۰ هزار و ۶۸۰ مترمربع، خواستار پیگیری های لازم برای آسفالت ریزی به موقع در سطح روستاها شد.

 

معاون مدیر کل امور روستایی استان آذربایجان شرقی هم گفت: از بدو تاسیس دهیاری ها از سال ۸۲ تا کنون بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار به حساب دهیاری ها واریز شده است که ۴۶۰ میلیارد ریال آن متعلق به دولت تدبیر و امید بوده و مابقی در دولتهای قبل واریز شده که این امر نشان از اهتمام و توجه دولت به توسعه و عمران روستاهاست.

علی اسمعیلی اعلام کرد: در ۳ سال اخیر نیز بیش از ۱۵ میلیارد ریال از بابت اعتبارات فاقد دهیاری و مناطق عشایری به شهرستان میانه تخصیص یافته است و باید در خود روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری هزینه شود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون