سارق حرفه‌ای مغازه‌های میانه به دام پلیس آگاهی زنجان افتاد

شناسهٔ خبر: 45233 -
اخبار میانه
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: سارق حرفه‌ای که مبادرت به سرقت از مغازه‌های سیگار و باطری فروشی‌ها می‌کرد از سوی ماموران مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این استان دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سارق غیربومی که در شهرهای مختلف از جمله زنجان و میانه، دست به سرقت اموال مغازه ها زده بود به سه مورد سرقت در شهر زنجان (۲ مورد در سال ۹۷ و یک مورد در شهریور سالجاری)، یک مورد سرقت در شهرستان میانه و قریب ۱۱ فقره نیز در سایر شهرهای شمال کشور، معترف شد.   

وی اظهار داشت: این سارق سابقه‌دار پس از شناسایی مغازه های مورد نظر، شبانه و با خودروی سواری تیزرو و به صورت کاملا حرفه ای و حساب شده وارد محل شده و علاوه بر سرقت سیگار و باطری خودرو، دستگاه دیجیتال DVR (مخزن اطلاعات دوربین های نصب شده) را نیز جمع آوری کرده و بی آنکه ردی از خود بر جای بگذارد از محل متواری می‌شد.

رحمتی افزود: این سارق با فواصل زمانی طولانی به سرقت از شهر مورد نظر خود، اقدام می کرد تا از سوی پلیس مورد شناسایی قرار نگیرد اما با درایت و تیزبینی ماموران پلیس آگاهی زنجان و انجام کارهای فنی و تخصصی، بالاخره در دام قانون گرفتار شد.

وی، ارزش تقریبی اموال مسروقه را سه میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: این سارق حرفه ای پس از اعتراف به انجام ۱۵ فقره سرقت از مغازه ها و کشف بخشی از اموال مسروقه با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان به مغازه داران توصیه کرد دستگاه های ضبط دیجیتال DVR را در جای مطمئن و به دور از چشم سارقان قرار دهند و برای پیشگیری از سرقت نیز از دزدگیر، درب های کرکره ای برقی و قفل های کتابی استفاده کنند.

رحمتی اظهار داشت: مغازه های موبایل، سیگار، باطری خودرو و تابلو فرش ها، بیشتر مورد تهاجم و هجمه سارقان حرفه ای قرار می گیرند و لازم است صاحبان این نوع مغازه ها به منظور امنیت محل کسب درآمد خود، حساسیت و دقت بیشتری داشته باشند تا به سادگی مورد دستبرد سارقان قرار نگیرد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون