فرماندار ویژه میانه در آیین افتتاح ایستگاه آتش نشانی شماره 3 میانه:

خلق حماسه در آب و آتش مهمترین خصیصه آتش نشانان است

شناسهٔ خبر: 45221 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه  آتش نشانان در اوج درجه ایثار و ازخودگذشتگی قرار دارند گفت: خلق حماسه در میان آب و آتش از مهمترین خصائص آتش نشانان جان فشان است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه  آتش نشانان در اوج درجه ایثار و ازخودگذشتگی قرار دارند گفت: خلق حماسه در میان آب و آتش از مهمترین خصائص آتش نشانان جان فشان است.

 محمدرضا مشایخی در آیین بهره برداری از ایستگاه شماره 3 آتش نشانی میانه واقع در کمربندی جنوبی به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی، ضمن تبریک هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی به آتش نشانان شهرستان میانه و گرامیداشت یاد و خاطره آتش نشانان شهید بیان کرد: شغل آتش نشانی شغلی سخت و حساس است و درجه ایثار و از خودگذشتگی در آتش نشانان بسیار بالا است که این امر نشات گرفته از روحیه بالای ایثار و شجاعت در بین این عزیزان است.

فرماندار ویژه میانه با تقدیر از زحمات های شبانه روزی، عاشقانه، مجدانه و بادغدغه آتش نشانان شهرستان که نقش آفرین در مدیریت بحران شهرستان بویژه در ایام مورد نیاز هستند اضافه کرد: گستردگی و وسعت شهرستان وجود ایستگاه دیگری را می طلبید تا منطقه جنوبی شهر و شهرک صنعتی شماره یک میانه نیز تحت پوشش خدمات آتش نشانی قرار گیرد. 

مشایخی با بیان اینکه آتش نشانان شهرستان در مواقع بحران علی رغم حجم بالای کار و فعالیت در شهرستان بعنوان آتش نشانان معین به ارائه خدمات فنی و تخصصی به شهرستانهای اطراف نیز می پردازند بر ضرورت آمادگی جسمانی و روحی و فراهم نمودن تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی های شهرستان به منظور ارتقای این سطح از فعالیت تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان میانه در ادامه جمع بندی تمامی موارد و مسائل آتش نشانی در شهرستان از لحاظ تاسیسات، تجهیزات و امکانات را در جهت تقویت ایستگاههای آتش نشانی مهم برشمرده افزود: بعد از ایجاد ایستگاههای آتش نشانی، تامین تجهیزات تخصصی در اولویت است که در این خصوص پیگیر تامین یکدستگاه خودروی آتش نشانی از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در اسرع وقت خواهیم بود.

وی تامین ست وسایل غواصی، پیگیری برای تامین نردبان هیدرولیک علی رغم سنگین بودن هزینه و زمانبر بودن آن را از نیازهای شهرستان عنوان کرده گفت: با تامین بخشی از مبلغ نردبان از سوی شهرداری ما نیز از محل تملک و داراییهای سرمایه ای استان و از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاریها به تامین مابقی اعتبار برای خرید نردبان اقدام خواهیم نمود تا شاهد ارائه خدمات مطلوبتر به مردم شهرستان باشیم.

 با اشاره به پیشگیری، آگاهی و آموزش مردم در رابطه با موارد مرتبط با حوزه کاری آتش نشانی اظهار داشت: اطلاع و هوشیاری مردم در جهت جلوگیری از بسیاری از مشکلات و حوادث میتواند حائز اهمیت باشد و موضوع آموزش در این مسیر از مسائل مهم این حوزه است که میتواند در جهت آشنایی مردم با اطفای حریق و موضوعاتی که به حوزه آتش نشانی برمیگردد موثر واقع شود.

در پایان از آتش نشانان نمونه شهرستان میانه تجلیل بعمل آمد.

ایستگاه آتش نشانی شماره 3 میانه در کمربندی جنوبی میانه با 2 میلیارد ریال اعتبار جهت تحت پوشش قرار دادن جنوب شهر میانه و شهرک صنعتی شماره یک میانه به بهره برداری رسید. 

 

IMG 4148

IMG 4176

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون