آموزش ۷۰ قرآن‌آموز در خانه قرآن «شهدای کربلا» ترکمانچای

شناسهٔ خبر: 45097 -
اخبار میانه
مدیر خانه قرآن شهدای کربلا ترکمانچای با بیان اینکه ۷۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم و تفسیر از گرایش‌های آموزشی این خانه قرآن قلمداد می‌شود.

گلی سلطانی، مدیر خانه قرآن شهدای کربلا ترکمانچای در گفت‌‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه ۷۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآنی حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم و تفسیر از گرایش‌های آموزشی این خانه قرآن قلمداد می شوند.

وی به پایه‌های سنی قرآن آموزان این خانه قرآنی اشاره کرد و گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نوجوان و جوان در کلاس های آموزشی حاضر می شوند.

سلطانی ادامه داد: قرائت قرآن کریم با زبانی فصیح یکی از چالش‌های پیش‌روی یک قاری قرآن است.

مدیر خانه قرآن شهدای کربلا ترکمانچای ضمن بازگو نمودن هدف از تجوید قرآن یادآور شد: هدف تجوید توانا ساختن قارى بر تلاوت زیبا و استوار و تلفظ فصیح حروف قرآن‌ کریم و حفظ زبان از اشتباه در تلاوت است. در حقیقت پاسدارى از الفاظ قرآن‌ کریم در بُعد صوتى آن از اهداف این علم است.

وی با اشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) افزود: پیغمبر(ص) می فرمایند: كسى كه در درونش چيزى از قرآن نيست، دلش مانند خانه ويران است.

سلطانی از ضرورت تفسیر قرآن گفت و تأکید کرد: قرآن كريم، در بيان مطالب، از حداقل الفاظ و جمله‌ها براي قالب ريزی معانی عميق استفاده كرده است. اين كتاب تمام معارفی را كه بشر براي سعادت خويش به آن نيازمند است، در حجم بسيار اندک از الفاظ و عبارات، ارايه كرده است و اين امر سبب شده كه فهم بخشی از آيات نيازمند تأمّل و دقّت بيشتر و تحقيق عميق‌تری برای پی بردن به مقصود خدا باشد و از اين رو ضرورت تفسير را ايجاب می‌كند.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون