فرماندار ویژه میانه:

در برنامه های اربعین پیش رو از ظرفیت جوانان بیش از پیش بهره برده شود

شناسهٔ خبر: 45066 -
اخبار میانه
هر کس باید به نوبه خود و در حد توان نسبت به ادای دین به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) در برپایی هرچه باشکوهتر مراسم اربعین گام بردارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه موکب شهرستان میانه در سال گذشته بصورت بارز و شاخص توانست در مراسم اربعین حضور یافته و به زوار امام حسین(ع) خدمت رسانی کند، گفت: این حضور موفق در سایه وحدت و همدلی به دست آمد که امیدواریم امسال موکب میانه در این مانور عظیم فرهنگی، اعتقادی و سیاسی، حضوری پررنگ تر داشته باشد.

محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی ستاد اربعین حسینی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه "راه قدس از کربلا می گذرد"، افزود: این شعار، جزو آرمان های انقلاب اسلامی است و با الگوپذیری از واقعه کربلا و اهداف امام حسین(ع) و عمل به منویات رهبری، همواره در برهه های مختلف انقلاب از جنگ تحمیلی هشت ساله گرفته تا انواع هجمه های دشمنان، در اوج عزتمندی و اقتدار قرار بگیریم و این مسیر را ادامه دهیم.

مشایخی به عنوان رئیس ستاد اربعین شهرستان میانه با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و انقلاب همواره با عناوین مختلف علیه حرکت عظیم و ارزشمند اربعین هجمه وارد می کنند، اطلاع رسانی، تبلیغ و روشنگری با بهره گیری از پتانسیل های مختلف از جمله رسانه ها و روحانیون در منابر و تریبون های مختلف را بهترین راه مقابله و رویارویی با این هجمه ها برشمرد.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب رهبر انقلاب اسلامی و تاکید ایشان بر انجام امور بر محور جوانان، گفت: مسائل فرهنگی و اعتقادی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در برنامه های اربعین پیش رو از ظرفیت جوانان مومن و متعهد بیش از پیش بهره برد.

فرماندار میانه بر مشارکت دستگاههای اداری و همکاری تنگاتنگ آنان با ستاد اربعین، گفت: هر کس باید به نوبه خود و در حد توان نسبت به ادای دین به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) در برپایی هرچه باشکوهتر مراسم اربعین گام بردارد.

امام جمعه میانه نیز در این جلسه، اتحاد بین مسلمین را مهمترین دستاورد مراسم اربعین حسینی عنوان کرده، گفت: دشمن بخاطر از بین بردن همین اتحاد بی نظیر، علیه مراسم باشکوه اربعین هجمه وارد می کند که لزوم تبلیغ سنگین رسانه ای علیه این هجمه ها احساس می شود.

حجت الاسلام محمدی حضور خادمین موکب در کربلا و خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع) را مدال افتخاری بر گردن خادمین توصیف نموده، افزود: تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند، کارهای ارزشمند معنوی است.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون