تشریح عملکرد بنیاد میانه در چهار ماهه اول سال 1398

شناسهٔ خبر: 45039 -
اخبار میانه
رئیس بنیاد میانه در تشریح عملکرد این بنیاد در چهار ماه اول 1398 گفت: تلاش کنیم تا با شیوه‌های نو و خلاقانه بتوانیم راه شهدا و یاد آن بزرگواران و مکتب سرخ شهید و شهادت را در جامعه زنده نگه‌داریم.

به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از میانه، ایرج سرمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان میانه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار این بنیاد، به تشریح عملکرد چهار ماه اول سال 1398 پرداخت.
ایرج سرچمی با بیان اینکه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از خود شهادت نیست افزود: این امر موجب شکوه انقلاب و نظام است پس باید در راستای تحقق معنویات رهبری و ادای دینی که در برابر خون شهدا بر گردن ماست تلاش کنیم تا با شیوه‌های نو و خلاقانه بتوانیم راه شهدا و یاد آن بزرگواران و مکتب سرخ شهید و شهادت را در جامعه زنده نگه‌داریم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان میانه در پاسخ به این سؤال که «در حوزه فرهنگی و آموزشی در چهار ماه اول سال 1398 چه اقداماتی انجام داده‌اید؟» گفت: برگزاری یادواره شهدا به تعداد 20 مورد، مشارکت در برگزاری مراسمات ملی و مذهبی با شرکت 4000 نفر از جامعه ایثارگری، انجام 4 مورد تبلیغات محیطی و نصب تصاویر شهدا گران‌قدر به تعداد سه مورد به‌منظور شناساندن شهدا، نسل جوان و نوجوان در سطح شهرستان، برگزاری جلسات ستاد امور شاهد و ایثارگران به تعداد 5 مورد، برگزاری آزمون‌های ماهانه قرآن کریم برای 50 نفر، دایر نمودن کلاس‌های آموزش قرآن برای 25 نفر و برگزاری مسابقات غیرحضوری برای 70 نفر از اهم فعالیت‌های این حوزه در چهار ماه اول 1398 است.
سرچمی در پاسخ به این سؤال که «در حوزه تعاون و امور اجتماعی در چهار ماه اول سال 1398 چه اقداماتی انجام داده‌اید؟» نیز چنین اظهار داشت: استخدام 5 نفر از ایثارگران در دستگاهی دولتی، ارائه 91 مشاوره شغلی و فنی و تخصصی، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری فردی از جامعه هدف برای 458 نفر، اجرای ساماندهی گلزار شهدا، شرکت 110 نفر از جانبازان در گروه پزشکی و ویزیت 96 نفر از افراد واجدالشرایط در پایش سالانه سلامت، پرداخت بیش از 20 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه از طریق صندوق شاهد به 21 نفر از اقدامات مهم صورت گرفته در حوزه تعاون و امور اجتماعی در چهار ماه اول 98 است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران میانه افزود: طرح سپاس یکی از طرح‌های موفق بنیاد در راستای تکریم جامعه ایثارگری است که در این راستا از ابتدای امسال تعداد 150 دیدار با خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر با حضور مسئولین شهرستان انجام و تعداد 140 مورد ارتباط تلفنی با جامعه هدف جهت اطلاع از مسائل و مشکلات آنان و رسیدگی بیشتر و بهتر به امورات جامعه ایثارگری شده است.

وی در پایان گفت: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران آبروی این مملکت اسلامی می‌باشند و ما باید در جهت معیشت و رفاه حال و پاسداری از خون شهدای عزیز گام‌های مثبت و رضایتمندانه برداریم تا در روز قیامت شرمنده شهدا نباشیم.
گفتنی است: شهرستان میانه در دوران هشت سال دفاع مقدس تعداد 740 شهید، 1578 جانباز، 88 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون