معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه میانه:

ضرورت آموزش جوانان و خانواده‌ها در اولویت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرستان باشد

شناسهٔ خبر: 45009 -
اخبار میانه
معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت آموزش به خانواده ها در اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرستان تاکید کرده گفت: این امر باید از سوی دانشگاهها، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت آموزش به خانواده ها در اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرستان تاکید کرده گفت: این امر باید از سوی دانشگاهها، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان مورد توجه قرار گیرد.

 رسول یعقوبی در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان میانه با بیان اینکه تربیت درست فرزندان در نهایت به ازدواج درست و سالم آنها منجر خواهد شد، آموزش فرصتها و تهدیدها به فرزندان را مهم خوانده اضافه کرد: خانواده ها، آموزش و پرورش و دانشگاهها می توانند نقش مهمی در تربیت درست کودکان، نوجوانان و جوانان داشته باشند.

وی بحث طلاق  و آمار بالای آن را یکی از معضلات اجتماعی جامعه عنوان نموده گفت: پیشرفت زمانه نباید توجیهی برای از بین رفتن قبح طلاق و یا بی احترامی فرزندان به والدین باشد بلکه باید با ارائه آموزش های لازم و برنامه ریزی های مختلف فرهنگی و اجتماعی جلوی این مسائل گرفته شود.

یعقوبی در ادامه بر اهمیت توجه والدین به حوزه حجاب و عفاف و آموزش صحیح  به فرزندان در استفاده صحیح از تلفن همراه  را سبب  کاهش خسارات و ناهنجاری های بسیاری عنوان نموده گفت: ما مخالف پیشرفت و فن آوری نیستیم اما باید آموزش های لازم در جهت نحوه استفاده از تلفن همراه بویژه فضاهای مجازی از سوی خانواده ها و دستگاههای متولی ارائه شود.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه میانه به اهمیت توجه ویژه به مسائل اجتماعی و فرهنگی به اندازه موضوعات عمرانی و اقتصادی تاکید کرده اضافه کرد: جلسات برگزار شده در این خصوص نباید فقط صرفا برای ارائه گزارش و رفع تکلیف باشد بلکه خروجی جلسات مهم است.

وی همچنین خواستار هم افزایی و تعامل تمامی دستگاهها و خانواده ها در تمامی مسائل مربوط به فرزندان از تربیت، اشتغال و ازدواج آنان شده گفت: توجه به جوانان روستایی با ایجاد زمینه های مختلف برای کاهش دغدغه های آنان نیز به کاهش آسیبهای روستایی منجر خواهد شد که در این خصوص همکاری تمامی سازمان های دولتی و مردم نهاد لازم و ضروری است.

یعقوبی در پایان با اشاره به اینکه قرآن و آموزه های دینی و اسلامی الگوی ما مسلمانان است افزود: اگر ما بتوانیم فرزندان خود را بر اساس این آموزه ها تربیت کنیم به طور قطع شاهد کاهش بسیاری از دغدغه های موجود در جامعه خواهیم بود.  

دیدگاه ها