برگزاری کلاس آموزشی تب برفکی در مراکز جهاد کشاورزی شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 44918 -
اخبار میانه
با توجه به شیوع بیماری تب بر فکی در سال گذشته و احتمال شیوع دوباره آن در سال جاری و ضرورت آگاهی دامداران عزیزاز عوارض این بیماری یک دوره کلاس یکروزه آشنایی با بیماری تب برفکی در مراکز هشتگانه جهاد کشاورزی با همکاری شبکه دامپزشکی برگزار شد.

به گزارش قافلان به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه مهندس جلال رحیم زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع بیماری تب بر فکی در سال گذشته و احتمال شیوع دوباره آن در سال جاری و ضرورت آگاهی دامداران عزیزاز عوارض این بیماری یک دوره کلاس یکروزه آشنایی با بیماری تب برفکی در مراکز هشتگانه جهاد کشاورزی با همکاری شبکه دامپزشکی برگزار شد.

وی افزود: در این کلاس های  آموزشی کارشناسان مجرب مراکز جهاد کشاورزی وشبکه دامپزشکی شهرستان در خصوص نحوه مبارزه با بیماری تب برفکی و راه‌های پیشگیری از آن، رعایت اصول امنیت زیستی و رعایت بهداشت جایگاه دام مطالب مهمی را به سمع و نظر حاظرین رساندند.

مهندس رحیم زاده  گفت: با توجه به فصل گرما واحتمال شیوع بیماری تب برفکی در سال جديد و ایجاد خسارت به دامداران طرح سراسری واکسیناسیون تب برفکی در سطح شهرستان در حال اجرا می باشد که ضرورت دارد دامداران هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون دام های خود و همکاری با مامورین شبکه دامپزشکی اقدام و در صورت هر گونه مشاهده علائم به اداره دامپزشکی با شماره تلفن 5223363 - 041تماس ویا به مراکز جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه واطلاع دهند.

وی افزود: ویروس بیماری تب برفکی از مقاومت بالایی برخوردار است و در مدت زمان بسیار کوتاه دام‌های سبک و سنگین را مبتلا می‌کند و بسیار مسری است و در این راستا رعایت اصول بهداشتی توسط دامداران لازم است و باید مورد توجه قرار گیرد تا خسارت ناشی از بیماری تب برفکی به صفر برسد.

و ایشان در ادامه افزود: درسال گذشته با همکاری ونظارت جهادکشاورزی تعداد15434 راس دام سنگین و344372راس دام سبک توسط اکیب شبکه دامپزشکی و بخش خصوصی واکسینه شده اند و ایشان اضافه کرد: امسال 107335 راس دام سبک توسط شبکه دامپزشکی و بخش خصوصی واکسینه شده است.

fd9090742e 5d2aeaa17a1ed850fa8c8d5c copy

8998dcc2bf 5d2aeaaa7a1ed8cdad8c8e26

IMG 531812

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون