مراتع میانه دستخوش بی احتیاطی ها

شناسهٔ خبر: 44910 -
اخبار میانه
عامل انسانی باز هم بخشی از مراتع شهرستان میانه را به آتش کشید.

به گزارش قافلان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عصر دیروز آتش سوزی در روستاهای گاو و آستانجین بخش کاغذکنان میانه، 90 هکتار از مراتع این روستاها را نابود کرد.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان میانه، علت وقوع این حادثه را بی احتیاطی عامل انسانی اعلام کرد.
محمدعلی مهریان افزود: آتش سوزی، دیروز از ساعت 16 آغاز شده بود و با تلاش گروه های امدادی منابع طبیعی و جمعی از اهالی این دو روستا، پس از 5 ساعت، به طور کامل مهار شد.
این آتش سوزی، برای ششمین بار است که بر اثر بی احتیاطی و بی توجهیِ ناخواستۀ برخی شهروندان و گردشگران، در شهرستان میانه اتفاق افتاده و مراتع سرسبز آن را دستخوش قرار داده است.
پیش از این، وقوع 5 فقره آتش سوزی، بیش از 200 هکتار از مراتع شهرستان میانه را از بین برده است، اما گویا دامنه نابودی مراتع این شهرستان، روز به روز گسترده تر می شود و آتش بی توجهی و بی احتیاطی ها، همچنان بر تن این شهرستان زخم می زند.
هر چند از شهروندان، گردشگران و همه آنهایی که به خصوص در ایام تعطیل، به دل کوه و صحرا زده و در دامن طبیعت اتراق کرده و ساعاتی را به گشت و گذار و تفریح و استراحت می پردازند، انتظار بیشتری می رود تا از این مأمن و پناهگاه سرسبز خدادادی، بیشتر و بهتر حفاظت کنند، اما وقوع هر گونه حادثه، از جمله آتش سوزی در این مقطع سال، آن هم با وجود گرمای شدید هوا، امری بدیهی است و در این میان از مسئولان انتظار بیشتری می رود تا با تدابیر و راهکارهای پیشگیرانه، بازدارنده و واکنش سریع، در حفظ و حراست از منابع طبیعی، مجدانه اقدام و عمل کنند.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون