بودجه شهرداری میانه ۳۴ درصد افزایش یافت

شناسهٔ خبر: 44901 -
اخبار میانه
شهردار میانه از افزایش ۳۴ درصدی بودجه این شهر نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: بودجه امسال شهرداری به ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

مهدی میرزایی روز پنجشنبه در نشستی با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاریها و گرامیداشت روز قلم، با بیان اهمیت و جایگاه قلم افزود: این قشر از جامعه رسالت پیام رسانی را بعهده داشته و به نوعی کار آنها در راستای رسالت پیامبران بوده و این وظیفه ای سنگین و دشوار است که خداوند به عزیزترین بندگانش محول می کند.

وی با ابراز تأسف از جان باختن پنج نفر از شهروندان در تصادف اخیر در جاده میانه به زنجان گفت: چرا باید با وجود اینکه میانه بزرگترین شهرستان استان بوده هنوز نظاره گر این مشکلات و کمبودها باشیم.

شهردار میانه خاطرنشان کرد: شهر میانه در مقایسه با شهرهای اطراف به نحو مطلوب رشد نکرده و ما باید علت این امر را شناسایی و برای حل مشکلات چاره جویی کنیم.

وی اختلاف را عامل اصلی مشکلات عنوان کرد و افزود: متاسفانه ما همگرایی نداریم و این باعث شکست های جبران ناپذیری در حرکت به سوی توسعه و پیشرفت می شود و اگر همگرایی و اتحاد باشد می توان تمامی مشکلات و موانع را از سر راه برداشت.

شهردار میانه گفت: وقتی همگرایی باشد می توانیم نتیجه های بزرگی بگیریم و همگرایی تمامی ادارات و ارگان های شهرستان راهگشاست.

میرزایی از اتمام طرح جامع شهر میانه خبر داد و گفت: این طرح مراحل بررسی های فنی را در استان سپری می کند و تا دو ماه آینده به اتمام رسیده و برای تصویب به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح برای مشکلاتی همچون نبود توقفگاه برای عابرین پیاده در معابر شهری، عرض کم معابر، تک هسته ای بودن شهر میانه، توزیع نامتوازن مراکز جمعیتی و خدماتی و تجاری در سطح شهر، لزوم ایجاد تقاطع های ارتباطی بین مناطق شمالی و جنوبی شهر و بسیار از نکات فنی دیگر که در طول زمان مورد غفلت قرار گرفته اند طرح هایی ارائه شده است.

شهردار میانه بر هدایت صحیح امور و هزینه کرد اعتبارات تاکید و خاطرنشان کرد: این شهر با بودجه سالانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان به راحتی آباد می شود و این کار در طول ۵ یا ۶ سال شدنی و دست یافتنی است.

میرزایی به تصویب طرح احداث پل روگذر در میدان دفاع مقدس و نگرانی هایی که در مورد تأمین اعتبار لازم برای اجرای این پل وجود دارد اشاره کرد و افزود: این پل جزو طرح های مصوب در داخل بودجه سال ۹۸ نیست و ما هزینه های آن را از منابع بودجه برداشت نخواهیم کرد و برای اجرای آن از منابع دیگری که از محل های پیش بینی نشده در بودجه سال جاری محقق خواهد شد تأمین اعتبار خواهیم کرد.

وی روند اجرای طرح بازآفرینی اطراف حرم امامزاده اسماعیل (ع) را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این طرح با همکاری مردم تحقق یافتنی است و مردم آمادگی بالایی برای همکاری در اجرای این طرح دارند.

وی موفقیت های چشمگیر در اجرای طرح سامان دهی سکونتگاه های غیر رسمی را از نقاط قوت عملکرد شهرداری در سال گذشته و امسال عنوان کرد و گفت: شورا و شهرداری نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار داشته و اقدامات خوبی هم برای توسعه فضای سبز و احیای پارک جنگلی انجام شده است.

میرزایی افزود: در شهر باید اقدامات اساسی صورت گیرد و تنها با روکشی آسفالت و کارهای روزمره نمی توان شهر را از این حالت خارج کرد و این نیازمند همت همگانی و اتحاد و همدلی است.

میرزایی در ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز را آفت بزرگ شهر میانه خواند و افزود: قوانین بازدارنده در این خصوص بسیار ضعیف است اما اقداماتی اعمال شده و امیدواریم شاهد کاهش هر چه بیشتر این ساخت و سازها در حاشیه های شهر باشیم.

رییس شورای شهر میانه نیز گفت: شاخص ها نشان می دهد کاروان مدیریتی شهر که از سال ۷۸ با تشکیل شوراها به راه افتاده حرکت نکرده و در سال های اخیر شهرستان از جایگاه سوم جمعیتی در استان به جایگاه پنجم تنزل کرده و بیم آن می رود که در آینده ای نزدیک به رتبه های ششم یا هفتم سقوط کند.

مهدی امینی در عین حال گفت: برای رشد و پیشرفت شهر با تمام وجود تلاش کنیم و ما در شورای دور پنجم این همت و حرکت را آغاز کرده ایم.

وی گفت: خبرنگاران پرچمداران اطلاع رسانی در شهر هستند و ما باید از وجود آنان برای انعکاس اقداماتی که در شورای دور پنجم صورت گرفته کمک بگیریم.

رییس شورای اسلامی شهر افزود: سال گذشته ۴۶ میلیارد ریال در کمربندی جنوبی و اطراف امامزاده تملک شده که این در تاریخ شهرداری بی سابقه است و در گذشته سراغ ندارید که در شهرداری این حجم تملک صورت گرفته باشد.

وی افزود: برای انجام برخی از کارها حتی نیازی به هزینه نیست و تنها با اندکی همت و درایت می توان بسیاری از کارها را پیش برد.

خبرنگاران حاضر در پایان این نشست از طرح های در دست اجرای شهر دیدن کردند.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون