بخشدار مرکزی میانه:

وجود 94 دهیار فعال در بخش مرکزی میانه

شناسهٔ خبر: 44882 -
اخبار میانه
بخشدار مرکزی شهرستان میانه با بیان شاخص بودن دهیاران در کشور گفت: دهیاران یکی از بزرگترین دستاورد های نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می روند.

بخشدار مرکزی شهرستان میانه با بیان شاخص بودن دهیاران در کشور گفت: دهیاران یکی از بزرگترین دستاورد های نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می روند.

 بهنام آقامحمدی درآیین بزرگداشت روز شورا و دهیار و تجلیل از دهیاران نمونه و فعال بخش مرکزی انتخاب بیش از 37 هزار دهیار در سطح کشور از سوی شوراهای اسلامی را یکی از نمودهای مردم سالاری دینی خوانده گفت: دهیاران افرادی کم ادعا و پرکار بوده و با نهایت عشق و علاقه به روستائیان خدمات رسانی می کنند زیرا به خوبی می دانند که خدمت به خلق خدا بویژه محرومین بزرگترین عبادت در نزد خداوند متعال است.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه دهیاران نماینده دولت در منطقه بوده و با کمترین اعتبار بیشترین خدمات را به روستائیان ارائه می دهند، از3 برابر شدن اعتبار دهیاری ها علی رغم کاهش اعتبارات سایر دستگاهها طی 4 سال اخیر خبر داد.

بخشدار مرکزی میانه با اشاره به اینکه دهیاران مسئول اجرایی در روستاها محسوب می شوند و از آنها انتظار می رود، با افزایش نشاط اجتماعی، کارآفرینی و خلق ثروت از قابلیتهای محلی و ملی برای توسعه پایدار منطقه استفاده حداکثری را ببرند.

وی همچنین یکی از اهداف تاسیس دهیاری ها را جلب مشارکت حداکری اهالی، ورود جدی به مسائل عمرانی و اجتماعی در راستای کوچک سازی دولت و مدیریت محلی به جای فرامنطقه ای در حل مشکلات عنوان نمود.

همچنین در این جلسه سرهنگ رفیعی پلیس مبارزه با پیشگیری از سرقت شهرستان در خصوص نحوه پیشگیری از سرقت به ارائه نکاتی برای دهیاران در جهت آگاه سازی آنها پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل مهدوی مسئول زکات در کمیته امداد امام (ره) نیز با حضور در این جلسه در خصوص چگونگی نحوه پرداخت زکات، میزان آن و جمع آوری از سوی دهیاران به ارائه مطالبی پرداخت.

فرج اله جعفری رییس کمیته امداد امام خمینی میانه هم از دهیاران خواست تا در جلب و جذب خیرین یاری رسان و شناسایی افراد نیازمند در روستاها، یاری رسان کمیته امداد میانه باشند.

در پایان جلسه از 4 دهیار نمونه بخش مرکزی از سوی بخشداری و همچنین دهیاران نمونه در جمع آوری زکات از سوی کمیته امداد میانه تجلیل بعمل آمد.   

 

IMG 7430 copy

IMG 7448

IMG 7452

IMG 7453

IMG 7459

IMG 7462

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون