اطلاعیه مدیریت جهاد کشاورزی میانه جهت جلوگیری از آتش سوزی در مزارع

شناسهٔ خبر: 44841 -
اخبار میانه
به دلیل افزایش دمای هوا و تراکم گیاهی در مراتع ومزارع ، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه از آتش سوزی در مزارع اطلاعیه ای صادر کرد. 

به دلیل افزایش دمای هوا و تراکم گیاهی در مراتع ومزارع ، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه از آتش سوزی در مزارع اطلاعیه ای صادر کرد. 


متن اطلاعیه به شرح زیر می باشد:
1-    از رها سازی مواد شیشه ای (نظیر انواع بطری شیشه ای و پلاستیکی)،خرده شیشه و اشیاء مشابه در داخل طبیعت  ومزارع خودداری شود چرا که این اشیاء همانند عدسی ذره بین عمل کرده و موجب اشتعال علوفه خشک و مواد قابل اشتعال کف  مراتع و مزارع کانون­های آتش در مناطق ایجاد می نمایند.
2-  در صورت استفاده از منقل و اجاق ذغالی و چوبی خاکسترهای اضافی به محیط تخلیه نشود چرا که موجب آتش سوزی علوفه و مواد قابل اشتعال کف مراتع و مزارع خواهد شد.
3-    به هیچ وجه در داخل طبیعت آتش روشن ننمایید و در مواقع ضروری از سطوح بدون پوشش گیاهی استفاده نموده و اجاق را با سنگ محصور نمایید.
4-    پس از اتمام استفاده از آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نموده و هیچ گاه خاکسترهای اجاق را بدون اطمینان از خاموش شدن کامل(بوسیله آب یا مدفون نمودن با خاک) رها ننمایید.
5-    از پرت کردن ته سیگار یا چوب کبریت استفاده شده در طبیعت و مکان­های مستعد آتش سوزی جدا خودداری نمایید.
6-    از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع جدا خودداری نمایید.
7-   از آتش و مشعل بعنوان منبع روشنایی در مراتع استفاده ننمائید بویژه در هنگام راهپیمایی های شبانه.
8-    از بازی کودکان با آتش بویژه در مناطق  با پوشش گیاهی مناسب جلوگیری نمائیدچون باعث آتش سوزی مزارع خواهد شد
9-  شکارچیان از تیراندازی هوایی و یا باهدف مشخص در مناطق ، مرتعی مزارع کشاورزی  خودداری نمائید
10-  در هنگام مشاهده آتش سوزی مراتب را به شماره تلفن رایگان۱۲۵آتش نشانی و ۱۵۰۴مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی  که به صورت شبانه ‌روزی آماده دریافت گزارش های مردمی بوده، اطلاع دهند.
روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه 

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون