معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه:

برنامه های اوقات فراغت باید ضامن رشد و کمال انسان باشد

شناسهٔ خبر: 44835 -
اخبار میانه
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه گفت: برنامه های اوقات فراغت باید ضامن رشد و کمال انسان بوده و سعادت فردی و اجتماعی وی را به همراه داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه گفت: برنامه های اوقات فراغت باید ضامن رشد و کمال انسان بوده و سعادت فردی و اجتماعی وی را به همراه  داشته باشد.

 مهدی مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میانه اضافه کرد: با توجه به شرایط کشور، پر کردن هدفمند اوقات فراغت یکی از ضرورتهای مهم جامعه است که باید مورد توجه ویژه مسئولان دستگاههای فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته و منجر به نشاط، شادابی، استعدادیابی و تقویت هویت ایرانی اسلامی شود.

وی با بیان اینکه برخی کارکردهای اوقات فراغت به ویژه کارکردهای ثانوی آن منجر به کاهش آسیبهای اجتماعی می شود گفت: باید از این برنامه ها برای تجمیع جوانان و نوجوانان نهایت بهره را ببریم.

مشایخی با اشاره به اهمیت اجرای مطلوب برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در کشف استعدادهای دانش آموزان و کاهش آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: پایگاههای غنی سازی اوقات فراغت در بخش های پسران و دختران در شهرستان فعال شده و با هدف بازخورد بهتر برنامه ها امسال، تعامل خوبی بین دستگاههای اجرایی شهرستان ایجاد شده تا بتوانیم فراغت تابستانی نسل نوجوان و جوان را با برنامه های علمی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی ساماندهی کنیم.

وی برگزاری طرح های اوقات فراغت در کانون های فرهنگی ، هنری مساجد بویژه در روستاها، بقاع متبرکه و دوره های آموزشی کمکهای اولیه با مشارکت هلال احمر را از دیگر برنامه های امسال اوقات فراغت در شهرستان برشمرده بیان کرد: والدین باید فرزندان خود را در دوره ها و کلاسهایی ثبت نام نمایند که منطبق با علایق آنها باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه با اشاره به اینکه در تعالیم اسلامی به اهمیت وقت و فرصت و مذمت بطالت و لهو و لعب تاکید فراوانی شده است افزود: نگاه و رویکرد اسلام به مقوله اوقات فراغت، نگاهی تربیتی و اخلاقی است و هرگز بعنوان گذراندن بی هدف وقت و یا فرصتهایی برای بیهوده گذرانی نگاه نکرده است.   

دیدگاه ها