فرماندار ویژه میانه:

ایجاد نشاط اجتماعی و کنترل آسیبهای اجتماعی در اولویت کارهای فرهنگی و اجتماعی باشد

شناسهٔ خبر: 44828 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به شرایط ویژه کشور، بر اولویت ایجاد نشاط اجتماعی و کنترل آسیبهای اجتماعی در راس امور کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان میانه با اشاره به شرایط ویژه کشور، بر اولویت ایجاد نشاط اجتماعی و کنترل آسیبهای اجتماعی در راس امور کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان تاکید کرد.

محمدرضا مشایخی در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان، همکاری برون بخشی و استفاده از ظرفیت شهرستان در قالب این کارگروه را امری ضروری خوانده به تبعات گسترده مثبت و منفی مسائل فرهنگی و اجتماعی در جامعه اشاره کرد.

وی با بیان رویارویی نظام اسلامی ایران با استکبار جهانی و معاندین نظام در چند سال اخیر که امورات فرهنگی و اجتماعی را تحت الشعاع قرار داده گفت: باید در جهت مدیریت زمان و رفع مسائل و مشکلات به بومی سازی تصمیمات و اقدامات بپردازیم.

مشایخی مسائل احصا شده در شهرستان را شامل مواد مخدر، طلاق، سکونتگاه‌های غیررسمی، محرومیت و گاها کودکان کار و متکدی گری عنوان نموده افزود: شاخص اصلی شهرستان نزاع فردی و گروهی است که کاهش و رفع آن نیازمند افزایش تاب آوری اجتماعی در سایه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و ایجاد انبساط و نشاط اجتماعی است.

فرماندار ویژه میانه تقویت روحیه امید در جامعه را سبب ایجاد رضایت، اعتماد و مشارکت اجتماعی ذکر کرده گفت: با تحقق مشارکت در جامعه بهره برداری های مثبتی انجام و بسیاری از دغدغه ها کاهش خواهد یافت.

مشایخی با اشاره به وجود نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در شهرستان و عملکرد خوب آنها در حوزه مسکن، درمان، مساعدتهای موردی و غیره اضافه کرد: باید با شناسایی کودکان کار و کنترل بیش از پیش متکدیان، حمایتهای لازم انجام شود.

فرماندار میانه همچنین  بر لزوم تحکیم بیش از پیش مبانی اعتقادی در بین جوانان تحت عنوان جوان مومن و انقلابی با توجه به هجمه های وارده از سوی دشمنان و معاندین نظام تاکید کرد.

مشایخی در ادامه با بیان اقدامات کالبدی انجام شده در سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان، خواستار کنترل سرقت در این مناطق شده افزود: روستاهای بزرگ در بخش های تابعه نیز باید در  اولویت برنامه های کارگروه فرهنگی و اجتماعی قرار بگیرد زیرا برخی مسائل در روستاها، تولید و فعالیت روستایی را تحت الشعاع قرار داده و سبب عدم تحقق انتظار از روستاها بعنوان سنگر اصلی تولید می شود.

وی ارائه خدمات مطلوب و ارتقا یافته به مردم را منجر به ایجاد امید در جامعه و تقویت و ارتقای سرمایه های اجتماعی عنوان کرده گفت: ترویج زندگی ایران اسلامی در شان نظام، اجرای برنامه های راهبردی و استراتژیکی حقوق عامه شهروندی و برنامه های نشاط آور اجتماعی در کنار کنترل آسیبهای اجتماعی می تواند ارمغان آور جامعه ای امن و سالم باشد.

مشایخی توانمندسازی در سکونتگاههای غیر رسمی شهرستان از سوی مدیریت بحران را خواستار شده افزود: مسائل و مشکلات این مناطق شناسائی و احصا شده و بسیاری از آنها رفع شده و در جهت رفع سایر موارد نیز باید تعامل و هم افزایی صورت گیرد.

فرماندار میانه نشاط اجتماعی را مورد تاکید مقام معظم رهبری خوانده گفت: نشاط اجتماعی باید از خانواده ها شروع شود که متولی اصلی آن بهزیستی بوده و در این خصوص باید پیامهای شاد از طرق مختلف در سطح شهرستان با همکاری شهرداری، شبکه بهداشت و درمان ارائه شود.

مشایخی، برنامه مدرسه شاد از سوی آموزش و پرورش، ارائه خدمات اطلاع رسانی، روشنگری و فرهنگ سازی از سوی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی،  مساعدت ادارات به بخشداری های تابعه در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و کنترل آسیبها، ایجاد گذرگاههای گل و گیاه، موزه گردانی، گردشگری و میانه گردی، سوق مسابقات ورزشی به محلات و سکونتگاه‌های غیررسمی، جشن مهربانی در دهه کرامت، راه اندازی کارناوال ها نماد شاد، اجرای نور آهنگ، ایستگاههای خیابانی، نقالی و پرده خوانی و تقویت رنگ آمیزی خیابانی را از جمله برنامه های مهم در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و کنترل آسیبهای اجتماعی برشمرده افزود: ارائه عملکرد در جهت انعکاس عملی برای شهرستان و انعکاس شهرستان در کشور ضروری است.

وی در پایان بر لزوم حضور تشکلهای مردم نهاد و هنرمندان  در بین مردم تاکید کرده افزود: هنرمندان از تاثیر گذارترین اقشار در برنامه های فرهنگی و اجتماعی هستند

 

IMG 6244

IMG 6289

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون