پس از انجام تست ملی پوشان؛

فرزام: ارزیابی نهایی پشت سد میانه انجام می‌شود/ هر قایق برای دو نفر!

شناسهٔ خبر: 44822 -
اخبار میانه
مربی تیم ملی روئینگ مردان کشورمان با بیان اینکه هنوز خبری از ورود قایق های جدید نشده است، گفت: در مراحل اولیه تمرینات هر دو ورزشکار با یک قایق تمرین می کردند!

افشین فرزام در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون برگزاری دومین مرحله تست گیری قایقرانان رشته روئینگ، گفت: دومین مرحله تست گیری از پاروزنان برگزار شد تا ما روند کار و برگزاری تمرینات را بررسی کنیم. آنالیز خوبی از بخش فنی تیم به دست آوردیم. هر چند پاروزنان تحت فشار برگزاری دو مرحله تمرین بودند و در بین دو اردو نیز فرصت ریکاوری نداشتند اما با این حال در تست گیری شرایط خوبی داشته و به آن هدفی که مد نظرمان بود رسیدیم.

وی افزود: ارزیابی اصلی ما در شرایطی صورت می‌گیرد که قایقرانان بتوانند در مسافت دو کیلومتر پارو بزنند در حال حاضر به خاطر شرایط تمرینی و براساس داشته‌هایمان تست‌ها در دریاچه آزادی تهران و در مسافت یک کیلومتر انجام شد اما ارزیابی اصلی ما باید بر اساس پارو زدن در مسافت دو کیلومتر صورت بگیرد.

مربی تیم ملی روئینگ مردان کشورمان خاطرنشان کرد: توافقاتی انجام شده تا تمرین تیم ملی روئینگ به مکان دیگری و پشت سدها انتقال یابد این احتمال وجود دارد که به زودی تمرینات مان را در شهر میانه دنبال کنیم که در این صورت ارزیابی‌های اصلی ما در مسافت دو کیلومتر و پشت سدها انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر چرایی عدم حضور محسن شادی در اردوها و تست گیری تیم، گفت: شادی در اردوها حضور نداشت و هنوز تمرینات خود را شروع نکرده است. عدم حضور این ورزشکار و چرایی شروع نکردن تمرینات را باید از خودش سوال کنید. قرار بر این بود با توجه به مشکلات شخصی اش تمرینات را با شرایط خودش شروع کند. وی در تست گیری هم به همین دلیل شرکت نکرد. تاکید می‌کنم که در مراحل بعدی تمرینات و تست گیری نهایی اگر ایشان تمایل داشته باشند می‌توانند شرکت کنند.

مربی تیم ملی روئینگ مردان ایران در خصوص آخرین وضعیت تجهیزات پاروزنان هم گفت: فعلاً که از تجهیزات جدید خبری نیست امیدوارم هر چه زودتر قایق‌ها و پاروها به دست ما برسد تا بتوانیم با آنها تمرین کنیم.

فرزام در پاسخ به این سوال مهر که «شنیده شده تعداد قایق‌ها در تمرینات به اندازه‌ای کم است که هر دو یا سه ورزشکار با یک قایق تمرین می‌کنند؟»، گفت: در اردوهای اول تیم هر دو نفر از یک قایق استفاده می‌کردند اما الان تعداد نفرات در اردو کاهش یافته و تقریباً هر قایقران یک قایق دارد.

وی تصریح کرد: البته در مجموع ما تنها چهار تا پنج قایق خوب داریم و شرایط مابقی قایق‌ها خیلی استاندارد نیست. همین قایق‌های خوب ما هم قدیمی بوده و خیلی به روز و در سطح جهانی قرار ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی روئینگ قایقرانی کشورمان خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا با هدف کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کنند. دومین مرحله تست گیری تیم ملی روئینگ ابتدای هفته در محل دریاچه آزادی تهران برگزار شده بود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون