فرماندار ویژه میانه:

توجه به مسائل فرهنگی واجتماعی در رئوس برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد

شناسهٔ خبر: 44818 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان میانه با اشاره به حساسیتهای فرهنگی و اجتماعی در جامعه، بر لزوم توجه به این مسائل و قرار دادن آنها در راس برنامه های آموزش و پرورش تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان میانه با اشاره به حساسیتهای فرهنگی و اجتماعی در جامعه، بر لزوم توجه به این مسائل و قرار دادن آنها در راس برنامه های آموزش و پرورش تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ویژه با اشاره به حساسیت ها و وضعیت استثنائی سالی که در آن واقع شده ایم گفت: امسال سال رویارویی مقتدرانه ایران اسلامی با استکبار جهانی است.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای آموزش و پرورش میانه با تاکید بر اینکه این مذاکره هجمه و بازتاب بسیاری خواهد داشت، خواستار توجه بیشتر به مسائل فرهنگی و اجتماعی در جهت مصون ماندن مردم بویژه دانش آموزان بعنوان قشر فعال و پویای جامعه از هجمه ها و آسیبهای اجتماعی شد.

وی در ادامه، استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در پیرامون مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را ضروری خوانده گفت: در سال جاری با رخداد سیاسی، اجتماعی انتخابات و وضعیت استثنائی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی روبرو هستیم.

مشایخی افزود: دور نگهداشتن دانش آموزان از آسیبهای حاصله از هجمه های مختلف و استفاده از ظرفیت سایر دستگاهها در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش می تواند سبب کاهش بار روانی در جامعه شود که امنیت داخلی جامعه ما را نشانه گرفته است.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به فراخوانها و چالشهای مختلف از سوی معاندین و مخالفین نظام که به افزایش مطالبات نا بجای صنفی و عمومی شده گفت: ادارات متولی امور فرهنگی و اجتماعی باید در جهت هم افزایی با آموزش و پرورش در جهت رفع مشکلات همکاری کنند. 

مشایخی همچنین بر پرهیز از حاشیه ها و قانونمداری در انتخابات تاکید کرده افزود: قانون و عمل به منویات رهبری فصل الخطاب است و تنها وظیفه ما ایجاد بستر لازم برای جلب مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای است زیرا انتخابات در کشور ما از سوی مجامع بین المللی مورد رصد قرار گرفته و حضور حداکثری مردم برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام خواهد افزود.

وی بر تاثیر پذیری خانواده ها و در کل جامعه از قشر دانش آموزی برای حضور حداکثری در انتخابات اشاره کرده گفت: دشمن با ایجاد بار روانی و کمرنگ کردن امید در جامعه در رسیدن به اهداف  خود تلاش می کند اما قشر فرهنگی بویژه دانش آموزان می توانند با آگاهی دهی و بصیرت افزایی در جامعه دشمنان و معاندین نظام را ناکام بگذارند.

فرماندار میانه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان را از دیگر اولویتهای جلسه عنوان کرده آن را نیازمند برنامه ریزی دقیق و همکاری برون بخشی خوانده بیان کرد: اوقات فراغت دانش آموزان باید از لحاظ علمی بویژه مهارتی پر شود.

مشایخی برنامه ریزی لازم برای ایجاد نشاط اجتماعی در بین کارکنان و فرهنگیان آموزش و پرورش را از سوی آموزش وپرورش و از سوی کارگروه مربوطه مهم برشمرده اضافه کرد: تقدیر از کارکنان، معلمین و دانش آموزان برای مشارکت در مسائل اجتماعی بویژه حجاب و عفاف از دیگر اولویتهایی است که سبب ارزش دهی به این موضوع و استمرار و استحکام آن در جامعه با توجه به هجمه های دشمنان در این حوزه است.

وی در پایان به لزوم توجه بیشتر به مسائل و آسیبهای اجتماعی ای که دامنگیر دانش آموزان کار و ساکن در سکونتگاه‌های غیر رسمی است تاکید کرد.

دیدگاه ها


گزارشات تصویری

کارتون