فرماندار ویژه میانه:

مشارکت مردم در امور خیر یکی از شاخصه های اصلی در تمایز نظام ما با سایر نظام هاست

شناسهٔ خبر: 44770 -
اخبار میانه
با حمایت مردم، خیرین و اعضای انجمن حمایت از زندانیان شاهد برتری چندین ساله این انجمن در سطح استان هستیم که در سطح کشور نیز با قرار گرفتن در بین 10 انجمن برتر کشوری، انجمن میانه زبانزد خاص و عام است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه در دین، اعتقاد و باورهای اسلامی ایرانی کمک به نیازمندان بویژه خانواده های زندانیان یکی از سنت های حسنه به شمار می رود افزود: مشارکت بی نظیر مردم در امور خیر یکی از شاخصه های اصلی در متمایز نمودن نظام جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام ها در دنیاست.

محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن حمایت از زندانیان میانه تشکیل این انجمن با اهداف حمایتی در قالبی نظام مند و قانونی از زندانیان و خانواده های آنها را از امور مشارکتی مهم در شهرستان عنوان نموده گفت: خوشبختانه با حمایت مردم، خیرین و اعضای انجمن حمایت از زندانیان شاهد برتری چندین ساله این انجمن در سطح استان هستیم که در سطح کشور نیز با قرار گرفتن در بین 10 انجمن برتر کشوری، انجمن میانه زبانزد خاص و عام است.

وی با اشاره به اینکه انسان موجودی اجتماعی است و این امر باعث می شود که با مسئولیت اجتماعی خود در راه کاهش آسیبهای اجتماعی که دغدغه ما مسئولین بویژه قوه قضائیه است قدم بردارد .

مشایخی زندانی شدن سرپرست خانوار به دلایل عمدی و غیر عمد را سبب بروز بسیاری از آسیبهای اجتماعی خوانده افزود: جشن گلریزان یکی از برنامه های موفق در سطح کشور و شهرستان میانه است که با برگزاری آن و ایجاد زمینه برای مشارکت مردم و خیرین بسیاری از سرپرستان خانوار که به دلایل غیرعمد در زندان ها بسر می برند آزاد شده و از بروز بسیاری از آسیبهای اجتماعی در جامعه جلوگیری بعمل می آید.

فرماندار ویژه میانه خواستار فرهنگ سازی برای مشارکت هر چه بیشتر مردم و خیرین در این خصوص همچون حوزه های مدرسه سازی و  سلامت شده بر اعلام همکاری فرمانداری با همراهی بخشداری ها در بخش ها و روستاهای تابعه در جهت جلب حمایت حداکثری مردم از انجمن حمایت از زندانیان تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب میانه نیز در این جلسه با اشاره به آیه 261 از سوره بقره گفت: خداوند در این آیه از اموال متمکنین حقی برای نیازمندان قرار داده و این کمکهای ما  به نیازمندان مبنای دینی و عقلایی پیدا می کند.

سعید کشاورز امامی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت خانواده های زندانیان از اصلی ترین وظایف انجمن حمایت از زندانیان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از مجازات و زندان بر خانواده زندانیان است افزود: در این انجمن سعی می شود با کمک های مادی و معنوی و ارائه مشاوره‌های لازم، زندانیان و خانواده های آنان در مسیر زندگی سالم قرار گیرند..

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از بروز فقر اقتصادی و فرهنگی در خانواده‌‌های افراد زندانی باید تلاش شود، ادامه داد: انجمن‌ها و تشکل‌ها در این زمینه باید به صورت جدی تلاش کنند.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان میانه نیز با ارائه عملکرد یکساله انجمن به آزادسازی آزادسازی ۱۴ زندانی در طی سال گذشته با ۴۱۸ میلیون ریال اشاره کرده  افزود: این انجمن توانسته است با کمک و مشارکت مردم از جمله خیرین و ایجاد درآمدزایی برای انجمن تمام توان خود را برای کاستن از درد و رنج خانواده های زندانیان به کار بگیرد.

حسینی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت و همراهی اعضای انجمن برای پیشبرد هر چه بهتر امور انجمن در حمایت بیشتر از خانواده های زندانیان  به روز 5 خرداد که با عنوان نسیم مهر (روز حمایت از خانواده‌های زندانیان) نام‌گذاری شده است افزود: انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میانه با کمک‌های مادی جمع‌آوری شده در سطح شهرستان سعی می‌کند تا از بار مشکلات این خانواده‌ها بکاهد که امیدواریم در این روز با اجرای برنامه های نسیم مهر و حضور پرشور مردم شاهد کمکهای بیشتر به خانواده های زندانیان در جهت تامین رفاه حال آنان باشیم.

 

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون