فرماندار ویژه میانه:

با ساماندهی اصناف مزاحم یکی از اصلی ترین دغدغه های میانه مرتفع می شود

شناسهٔ خبر: 44768 -
اخبار میانه
مشایخی ساماندهی اصناف مزاحم و تجمیع آنها در یک محل مشخص را از نظر زیست محیطی، بهداشت و سلامت و مبلمان شهری دارای آثار و تبعات مثبت بسیاری خواند

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه ساماندهی اصناف مزاحم و تجمیع آنها در یک محل مشخص را از نظر زیست محیطی، بهداشت و سلامت و مبلمان شهری دارای آثار و تبعات مثبت بسیاری خوانده افزود: با ساماندهی این اصناف یکی از اصلی ترین دغدغه شهرنشینان مرتفع می شود.

 محمدرضا مشایخی در جلسه ساماندهی صنوف مزاحم، ساماندهی این صنف در راستای ایجاد محیطی آرام برای صاحبان این صنف و شهروندان را یکی از وظایف مهم شهرداری ها برشمرده بر لزوم همکاری ادارات مرتبط در این راستا تاکید کرده از سرمایه گذار این طرح در شهر میانه و پیگیری و همکاری شهردار میانه تقدیر نموده گفت: امکانات زیربنایی و جوابگویی به استعلامات از سوی ادارات شهرستان بویژه برق، آب و فاضلاب، گاز و مخابرات باید در اسرع وقت آماده شده و مسیر برای اقدام عملی در این راستا هموار گردد.

وی با بیان اینکه برای بهسازی شهر نیاز داریم تا صنوف مزاحم از شهر خارج شوند، ساماندهی اصناف مزاحم را نیازمند عزم عمومی در جهت فرهنگ سازی موضوع به مردم و استقبال صنوف برای اقدام به این کار عنوان نموده افزود: بسترسازی لازم سرمایه گذار مربوطه  را ترغیب خواهد نمود تا با اطمینان  خاطر به پیشبرد طرح خواهد بپردازد.

شهردار میانه نیز در این جلسه گفت: شهرداری ها موظفند به منظور رفع مزاحمت مشاغل و اصناف مزاحم، متناسب با وضعيت فعاليت، مکان استقرار و ماهيت شغلي آنها، نسبت به صدور حکم انتقال، جابجايي يا رفع مزاحمت از طريق اصلاح فرآيند کار، تغيير فعاليت يا نوسازي اقدام نمايند که درصورت عدم اجراي حکم شهرداري توسط صاحبان مشاغل يا اصناف مذکور، شهرداري موظف است نسبت به تعطيلي آنها مطابق مفاد بند 20 ماده 55 قانون اقدام نماید.

مهدی میرزایی اضافه کرد: مشاغل و اصناف مزاحم شهری  به تعداد بیش از 450 واحد در  25 رسته شغلی شناسائی شده و  بر اساس اولویت ساماندهی خواهند شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز با حضور در این جلسه با بیان اینکه ایجاد و تکمیل بانک اطلاعاتی مشاغل، اصناف و فعالیتهای شهری با قابلیت دسترسی عام و بروزرسانی مستمر آن با همکاری شهرداری ها یکی از وظایف این اداره با اولویت شهرهای بالای پنجاه هزار نفر جمعیت است به برگزاری 8 جلسه در شهرستان اشاره کرد.

محمد امدادیان گفت: با تقسیم شهرستان به صورت منطقه ای، در بازرسیهای بعمل آمده 256 واحد صنفی فاقد پروانه کسب شناسایی شد که با کمک اداره اماکن نسبت به تعطیلی آنها اقدام نمودیم تا در خصوص کسب پروانه و مجوزهای لازم اقدام نمایند.  

 

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها