فرماندار ویژه میانه:

صندوق بیمه روستایی رفاه جامعه هدف را تعقیب می کند

شناسهٔ خبر: 44750 -
اخبار میانه
فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستایی و عشایری رفاه برای جامعه تحت پوشش را تعقیب می کند.

به گزارش قافلان به نقل از ایرنا، محمدرضا مشایخی روز پنجشنبه در جمع کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر میانه با بیان اینکه بیمه تضمین امنیت و آرامش برای آینده است، افزود: باید زمینه لازم فراهم شود تا بتوانیم در مدت کم به هدف سازمان که افزایش تعداد تحت پوشش است، برسیم.
وی با اشاره به عملکرد بیمه اجتماعی روستایی و عشایری تا به امروز در شهرستان میانه، اضافه کرد: گستردگی شهرستان و میزان جمعیت، ایجاب می کند تا تعداد نفرات و خانوار بیشتری تحت پوشش این صندوق قرار گرفته و از خدمات متنوع آن بهره ببرند، زیرا هدف این است که کشاورزان، روستائیان و عشایر بی هیچ دغدغه ای برای آینده از امنیت روانی لازم برخوردار شوند.
مشایخی ارتقای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را جزو برنامه دولت عنوان کرد و افزایش پوشش بیمه درمانی را یکی از اهداف دولت برای ارتقای خدمات این صندوق در صورت توجیه فنی و مالی آن خواند.
وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی یک فرصت قانونی برای بهره مندی روستانشینان و عشایر از بیمه است، ادامه داد: باید تدابیری اندیشیده شود تا ساکنان روستاها بیشتر با مزایای این بیمه یارانه دار آشنا و از منافع آن بهره مند شوند.
وی گفت: در این خصوص کارگزاری ها، بخشداران، شوراهای اسلامی و روحانیون ثابت و فصلی در روستاها می توانند در زمینه آگاه سازی هرچه بیشتر روستاییان تلاش کنند.
فرماندار ویژه میانه با اشاره بر اینکه افزایش نوع خدمت و ارتقای آن از طریق کارگزاری ها در مجموع به ارتقای جایگاه شهرستان از لحاظ بیمه و ارتقای ساختار اداری صندوق منجر می شود، گفت: ماهیت صندوق اجتماعی سبب شده تا سازمان تامین اجتماعی نیز تغییر ماهیت داده و به سمت و سوی بیمه اجتماعی ترغیب شود زیرا عدم مراجعه حضوری، ایجاد شناسه برای هر فرد، حذف دفترچه، کارت الکترونیکی و سیستماتیک شدن نوع خدمات با توجیه مالی بالا از مزایای اصلی صندوق اجتماعی کشاورزی، روستایی و عشایری است. 
مشایخی به تعدد کارگزاری ها و کار جمعی و تیمی آنها اشاره کرد و ضرورت رسیدن به هدف غایی سازمان را در وحدت رویه بین کارگزاری ها دانست.
وی افزود: تمامی موفقیت های حاصله در شهرستان در سایه تلاش، تعامل و وحدت و همدلی بوده و امیدواریم در سایه تلاش و وحدت کارگزاری های بیمه اجتماعی شاهد موفقیت های هر چه بیشتر شهرستان باشیم.
وی در پایان تکریم ارباب رجوع را سرلوحه تمامی امور خواند و افزود: نوع ارائه خدمت، برخورد با ارباب رجوع و محیط کاری باید در شان ارباب رجوع باشد زیرا محیط شاداب و دارای نظم و انضباط بر کار ما تاثیر مستقیم داشته و سبب تشویق و ترغیب هرچه بیشتر مردم برای بهره مندی از خدمات مربوطه خواهد بود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون