فرماندار ویژه میانه:

اراده، مهمترین عنصر موفقیت انجمن معتادان گمنام است

شناسهٔ خبر: 44712 -
اخبار میانه
مشایخی، انجمن معتادان گمنام را از جمله تشکل های موفق در زمینه ترک و بهبود اعتیاد خوانده، افزود: مهمترین عنصری که این انجمن توانسته به قدرت آن دست یافته و از آن در مسیر مقابله با پدیده اعتیاد بهره ببرد، قدرت اراده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه اعتیاد، یکی از راههای هجمه و توطئه علیه کشورهاست، گفت: کشور ما نیز به لحاظ همسایگی با برخی کشورها که به کشت مواد می پردازند، آسیب بیشتری در مقابل این پدیده شوم را تجربه کرده و با وجود تلاش های گسترده چندین ساله در امر مبارزه با مواد مخدر، هزینه های هنگفت مادی و معنوی را به دوش کشیده است.

محمدرضا مشایخی در جمع کثیری از اعضای انجمن معتادان گمنام (NA) در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه پیشگیری، مقابله و درمان از مهمترین روش های تعریف شده برای مبارزه با اعتیاد بوده است، گفت: این سه روش، تاکنون نتوانسته نتایج مطلوبی را به ارمغان آورد.

وی انجمن معتادان گمنام را از جمله تشکل های موفق در زمینه ترک و بهبود اعتیاد خوانده، افزود: مهمترین عنصری که این انجمن توانسته به قدرت آن دست یافته و از آن در مسیر مقابله با پدیده اعتیاد بهره ببرد، قدرت اراده است.

فرماندار ویژه میانه ادامه داد: این انجمن نه تنها هزینه ای بر دوش دولت ندارد بلکه یاری گر نظام در مسیر اشاعه فرهنگ تقویت اراده، آموزش مقابله و مبارزه با اعتیاد را داشته و علاوه بر نجات خود، با آگاهی بخشی و کار فرهنگی، نجاتگر دیگر آحاد درگیر جامعه نیز بودند و لازم می دانم هم از اعضای با اراده انجمن NAو هم از خانواده های صبور آنان قدردانی نمایم.

مشایخی با تاکید بر اینکه آموزش، اساسی ترین موضوعی است که انجمن معتادان گمنام باید بیش از گذشته به آن بپردازد، گفت: سهولت دسترسی به مواد مخدر مانند کشورهای توسعه یافته تر، نباید دلیل موجهی برای آلودگی به این نوع مواد باشد، لذا این تقویت فرهنگ و آموزش "نه گفتن" است که باعث مصونیت در مقابل مواد مخدر است.

فرماندار ویژه میانه افزود: باید فرهنگ "نه گفتن" را توسط انجمن های موفقی مانند NAآنقدر در جامعه ترویج دهیم که حتی نوجوانان و جوانان با وجود برخورداری از هیجانات ناشی از مقتضیات سنی، بتوانند سالم بمانند و این موضوع باید از خانواده شروع و به جامعه تسری یابد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون