کشف ۶ هزار لیتر روغن موتور قاچاق در میانه

فرمانده انتظامی شهرستان میانه از کشف نزدیک به ۶ هزار لیتر روغن موتور قاچاق در این شهرستان خبر داد.

قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران رای نیاورد!

قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران رای نیاورد!/شکست سنگین واشنگتن با 2 رای موافق، 2 رای مخالف و 11 رای ممتنع/پمپئو بیانیه داد/ مشاور امنیت ملی کاخ سفید: باورش سخت است که ایران می‌تواند سلاح بخرد

استاندار آذربایجان شرقی:

هیچ شخصی از زلزله زدگان میانه در چادر و یا کانکس زندگی نمی‌کند

استاندار آذربایجان شرقی با این اینکه که روند بازسازی مناطق زلزله زده کم نظیر است، از پایان بازسازی تمام واحدهای مسکونی تعمیری در مناطق شهری و روستایی زلزله زده سراب خبر داد.

امام جمعه جدید «ترکمانچای» معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه امام جمعه بخش ترکمانچای شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

یادداشت؛

زلزله و عبرت‌هایی که نمی‌گیریم

هشت سال پیش و در مرداد سال ۹۱ مردم آذربایجان شرقی به خصوص ساکنان شهرهای ورزقان، هریس و اهر حادثه طبیعی تلخی تجربه کردند که هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها این تلخکامی از یادشان نرفته است.

۱۲۰ نقطه پرحادثه جدید در جاده‌های آذربایجان‌شرقی شناسایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۲۰ نقطه پرحادثه جدید در جاده‌های استان شناسایی شده است که در برنامه‌های این اداره کل برای رفع خطر قرار گرفته‌اند.

بازتاب کاشت درخت آرزوها در سایت حفاظت محیط زیست استان

هنرمند و شهروند میانه ای در راستای فرهنگ سازی و اهمیت دادن به مقوله محیط زیست با کاشت درختانی با عنوان درخت آرزو ها در دامنه کوه های قافلان این شهرستان توجه همگان بویژه طبیعت دوستان و دوستدران محیط زیست را به این اقدام جلب کرد.

قافلان 280 منتشر شد

گزارش، اخبار مهم هفته و مطالب دیگر شهر را در این شماره هفته نامه قافلان بخوانید.

اجاره نامه های صوری برای خانه های خالی؟

اگر متوجه شویم که مشاوران املاک برای یک واحد مسکونی خالی اجاره نامه صوری نوشته اند دفتر فرد خاطی را پلمب و پروانه اش را باطل می‌کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور مطرح کرد؛

برگزاری انتخابات بر اساس پروتکل‌های ستاد ملی کرونا / تبلیغات صرفاً در فضای مجازی / هرگونه تجمع انتخاباتی ممنوع

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم، ۲۱ شهریور ۹۹ و بر اساس پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

شهردار:

در اجرای اصول ایمنی ساختمان ها و محیط شهری هیچ اغماضی پذیرفته نیست

شهردارمیانه درجلسه شورای مدیریت سازمان آتشنشانی وخدمات ایمنی گفت: بحث اجرای مبحث 3 و 21 مقررات ملی ساختمان و تجهیز اماکن و ساختمان های شهری به سیستم های ایمنی و اطفائ حریق باید با جدیت و بدون هیچ اغماضی دنبال شود.

مهلت 10 روزه شهرداری به مالکان املاک واقع در طرح پیاده محورسازی خیابان امام جهت اخذ انشعابات

مالکان املاک واقع در طرح پیاده محورسازی خیابان امام خمینی ره انشعابات مور دنیازخود را ظرف ۱۰روز آینده اخذ نمایند

اسماعیلی عنوان کرد

لزوم تسریع بهره برداری راه آهن میانه به تبریز

نماینده مردم میانه بر لزوم تسریع بهره برداری راه آهن میانه به تبریز توسط وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد.

ماجرای عجیبِ نجات معجزه‌آسای دختر خردسال توسط دهیار هوشیار!

وی ادامه میدهد؛ دیدم دختر بچه‌ خردسالی از شاخه بلند درخت گردوی کنار جاده آویزان است. درنگاه اول متوجه نشدم چه اتفاقی رخ داده و گمان میکردم درحال شیطنت و بازی‌ کودکانه است، ولی وقتی نزدیکتر رفتم و او را بی‌تحرک دیدم نتوانستم واکنش نشان ندهم، بنابراین عصبانی صدایش زدم. وقتی چندبار صدایش زدم و از او جوابی نیامد، دیگر ترسیده بودم.

وقوع اعتراضات خشونت بار در لبنان/1 کشته و 238 زخمی/ ورود معترضان به ساختمان وزارت خارجه

هزاران تن از مردم لبنان عصر امروز در اعتراض به اوضاع معیشتی و انفجار اخیر بیروت، به خیابان های پایتخت آمدند، برخی از تظاهرکنندگان خشمگین با پلیس درگیر شدند و تعدادی هم وارد ساختمان بعضی از وزارتخانه ها شده اند. نخست وزیر لبنان گفته است تنها تا دوماه دیگر در قدرت خواهد ماند.

پیام مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران به مناسبت روز خبرنگار

خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی، آگاهی بخشی و مطالبه گران حقیقت هستند که حتی جانشان را برای روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به "نون والقلم مایسطرون" در طبق اخلاص گذاشته اند.

نشست صمیمی شهردار با خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار

شهردار میانه در آستانه روز خبرنگار میزبان خبرنگاران شهرستان شد.

در راستای طرح آجر به آجر صورت گرفت؛

کمک به تجهیز مدارس کم برخوردار توسط معلم بازنشسته میانه‌ای

ضیا الدین شهیدی معلم بازنشسته منطقه میانه با اهدای صد و پنجاه میلیون ریال به مجمع خیرین مدرسه ساز به جمع خیرین مدرسه یار پیوست.

اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس تصویب شد

با رای مجلس مالکان واحدهای مسکونی واقع در کلیه شهرهای بالای یکصدهزار نفر اگر در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از ۴ ماه به عنوان خانه خالی شناسایی شوند به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، به صورت ماهانه مشمول مالیاتی برمبنای مالیات بر درآمد اجاره خواهند شد.

بندر بیروت قبل و بعد از انفجار عظیم

انفجار عظیم در بندر بیروت، سه شنبه 14 مرداد این شهر را لرزاند و موج عظیم این انفجار خسارات فراوانی در پی داشت. برآوردها از بیش از پنج هزار کشته و زخمی حکایت دارد و آمار کشته‌ها رو به فزونی است. تصاویر هوایی از بندر بیروت از قبل و بعد از این انفجار را می‌بینید که نشان می‌دهد بندر بیروت پس از این حادثه با خاک یکسان شده و روی نقشه تغییرات محسوسی رخ داده است.