پروژه شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد یالقوزآغاج میانه افتتاح شد

شناسهٔ خبر: 9696 -
اخبار میانه < اخبار ترکمانچای
سد یالقوزآج از نوع سد خاکی با هسته رسی با طول 350 متر و ارتفاع 22 متر است

پروژه شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد یالقوزآغاج بخش ترکمانچای میانه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از سوی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

شبکه پروژه آبیاری و زهکشی پایاب سد یالقوزآغاج واقع در 80 کیلومتری بخش ترکمانچای با حجم مخزن مفید  6/1 میلیون متر مکعب به بهره برداری رسید.با افتتاح این پروژه 140 هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تغییر الگوی کشت داده  و آب تکمیلی برای 80 هکتار از اراضی تامین خواهد شد.

سیستم پایاب این پروژه بصورت آبیاری تحت فشار می باشد که 40 درصد اراضی بصورت آبیاری قطره ای و 60 درصد بصورت بارانی آبیاری خواهد شد.احداث این پروژه از سال 1390 از سوی شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و  با هدف رونق اقتصادی و افزایش تولیدات کشاورزی و همچنین ذخیره سازی 6/1 میلیون متر مکعب آب رودخانه تیرآباد در فصول غیر زارعی آغاز شده بود.

سد یالقوزآج از نوع سد خاکی با هسته رسی با طول 350 متر و ارتفاع 22 متر است.در افتتاح و بهره برداری این پروژه حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، دکتر شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین کیانی امام جمعه ترکمانچای و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان و بخش ترکمانچای حضور داشتند.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها