حزب‌الله لبنان: آمریکا هیچ دوستی جز اسرائیل ندارد

شناسهٔ خبر: 40624 -
اخبار سراسری

حزب الله لبنان سه شنبه شب در دو بیانیه جداگانه از سیاست های آمریکا در قبال فلسطین و نهادهای بین المللی انتقاد و تاکید کرد که آمریکا هیچ دوست و همپیمانی در جهان جز رژیم صهیونیستی و منافع آن ندارد.

حزب الله در بیانیه ای با اشاره به سلسله اقدامات خصمانه آمریکا علیه فلسطینیان همچون انتقال سفارت این کشور به قدس، توقف کمک مالی به آژانس اقدام و امداد پناهجویان فلسطینی (آنروا) و فشار و محاصره فلسطینیان، خاطرنشان کرد که دولت آمریکا با همه «ابزارهای کثیف» دشمنی خود را با مساله فلسطین ادامه می دهد.
حزب الله این اقدامات را «توطئه» برای افزایش فشار به فلسطینیان با هدف سوق دادن آنها به عقب نشینی از حقوق خود و فیصله دادن به مساله فلسطین عنوان کرد.
در بیانیه آمده است: توقف کمک به پناه جویان فلسطینی تایید می کند که کمک های پیشین آمریکا با عناوین انسان دوستانه و پر زرق و برق، دروغ محض بوده و هدف از آن جز تاثیر بر تصمیمات ملت ها با هدف کسب نفوذ و بهره برداری های سیاسی و استعماری نبوده است.
حزب الله افزود: دولت آمریکا همیشه ادعا کرده که دوست ملت فلسطین و شریک روند سازش است اما با روشن شدن حقیقت مشخص شد که آمریکا جز اسرائیل و منافع آن، دوست و همپیمان در جهان ندارد.
حزب الله خواستار آگاهی دولت ها و ملت های جهان نسبت به واقعیت و نقش مکارانه و فریبکارانه آمریکا شد و تاکید کرد: آنچه دولت های پیشین آمریکا در خفا عمل می کردند، ترامپ آنها را به صورت علنی اجرایی می کند.

**انتقاد از مواضع بولتون
حزب الله در بیانیه دیگری، از مواضع «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا علیه دادگاه جنایت های بین المللی در لاهه انتقاد کرد.
بولتون در تازه ترین اظهارنظر خود، گفته که قانون اساسی آمریکا را بالاتر از همه سازمان های بین المللی و قانونی در جهان می داند.
حزب الله اظهارات بولتون را برملاکننده واقعیت مواضع آمریکا نسبت به کشورها و سازمان های بین المللی و فریبکاری دولت های مختلف آمریکا علیه همه بشریت دانست.
در بیانیه آمده است: صرف نظر از نقش ضعیف شورای امنیت و سازمان ملل در مقابل کشورهای استکباری و ناتوانی در واکنش به آنها و انحصار تصمیمات شورای امنیت در دست چند کشور، آمریکا از زبان مشاور امنیت ملی خود اعلام می کند که این کشور خود را بالاتر از همه چیز می داند.
حزب الله تاکید کرد که اظهارات بولتون نشان می دهد قوانین بین المللی و جامعه جهانی برای آمریکا چیزی جز شعار و لفاظی برای تحقق منافع نیست و این کشور از آنها به عنوان ابزاری با اهداف استعماری و تسلط جویانه استفاده می کند.
در پایان بیانیه آمده است: سخن بولتون و اقدامات ترامپ به جهانیان نشان داد که حاکمان آمریکا باندی هستند که دنیا را براساس منافع و امیال و خواسته های خود اداره می کنند.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها