تایید یورش هکرهای روس به آمریکا در زمان انتخابات

شناسهٔ خبر: 40409 -
اخبار سراسری
 برخی ایالت های آمریکایی تایید کردند که هکرهای روسی در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 در تلاش برای تغییر آرا به نفع دونالد ترامپ به سیستم های رای گیری آنها حمله کردند اما هیچ رایی تغییر نکرد.
 
به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، ویسکانسین، اوهایو و چند ایالت دیگر روز جمعه تایید کردند که جزو 21 ایالتی بودند که هدف حملات سایبری هکری روسی قرار گرفتند.
 
وزارت امنیت داخلی آمریکا هم تایید کرد که به این ایالت های در خصوص حملات هکرها هشدار داده بود اما از ذکر نام ایالت ها خودداری کرد. روسیه دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم تبانی با روس ها را رد کرده است.
 
ایالت های واشنگتن، کانتیکات، مینه سوتا، کلرادو و آلاباما گفته اند که آنها نیز هدف حملات هکرهای روس قرار گرفته اند اما این هکرها موفق به تغییر نتایج آرا نشدند.
 
«جود چوت» رئیس اتحادیه ملی مدیران انتخاباتی ایالتی گفت: هیچ شواهد دال بر اینکه روس ها حتی یک رای را تغییر داده باشند، وجود ندارد.
 
مایکل هاس مدیر کمیسیون انتخابات ویسکانسین اظهار داشت که وزارت امنیت داخلی در مورد حمله «بازیگران هکری دولت روسیه» به سیستم های ثبت نام رای دهندگان هشدار داده بود.
وزارت امنیت داخلی گفته در این 21 صرفا تحرکات ابتدایی هکری مشاهده شده است.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها