فیلتر های جستجو

از 20

بلاتکلیف، مثل جاده میانه هشترود

بعد از به­سازی قسمتی از مسیر در 10 سال پیش، باقی مسیر همیشه با وعده­ ی تاریخ نامعلوم به محاق رفت و هرسال دوبار با آسفالت سرد و مرده، به اصطلاح لکه­ گیری و در واقع سرمایه­ سوزی شد.

دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
۱۳:۵۸

آرزولار و خاطره‌لر آغاجلاری یادگاری از سالار پویان در دامنه‌های قافلان

خردادماه سال جاری صفحات مجازی و محلی شهر میانه پر شد از تصاویر جدیدترین ابداع و اثر هنری سالار پویان -هنرمند و عکاس میانه‌ای- که متفاوت‌تر از همیشه و با غرس دو نهال افرا و ون در دامنه‌های رشته‌کوه قافلانکوه، خلق شد.

جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹
۱۳:۱۱

قانون و مدیریت شهری در گرو شایسته سالاری

قانون میثاق مشترک شهروندان و مدیران شهری است و تنها مبنا و چارچوب پذیرفته شده به منظور اعمال مدیریت بر شهر می باشد لذا مدیریت شهری موظف به عمل نمودن در چارچوب قانون می باشد.

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
۱۷:۰۹

از پاپیروس تا صفحه ی فرار اینستاگرام!

با پیدایش صنعت چاپ در دوران رنسانس که گوتنبرگ مبدع آن بود؛ این امکان فراهم آمد که سرعت و حجم چاپ و انتشار، مکاتبه و ارتباط دور بطور چشم گیری افزون شود؛ حتی ذخیره سازی و آرشیو تمامی یا بخش مهمی از نوشته ها میسر گردید.

جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
۱۰:۰۰
بورس و نحوه بورسی شدن

بورس و سهام عدالت، نقل محافل این روزها

چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
۲۰:۰۸

داستان یک شهر در روزهای تلخ کرونایی

اینکه ستاد مدیریت بحران کی وارد عمل می­‌شود و اصلا وضعیت کنونی را بحرانی قلمداد می­‌کند یا نه، جای بحث فراوان دارد، اما نباید فراموش کرد که مدیریت بحران به­ جز در اختیار قرار دادن ساختمان خود وظایف دیگری هم بر دوش دارد از جمله اینکه باید خیلی زودتر وارد عمل می­‌شد.

سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹
۰۰:۴۷
باز نشر یک وعده تو خالی به روایت تصویر

احیای پارک جنگلی میانه و وعده هایی که محقق نشد

خبر، خوب و امیدوار کننده بود. خیلی ها در آن زمان وعده های میرزایی شهردار جدید میانه را تو خالی پنداشتند ولی بسیاری نیز با حسن نیت با آن برخورد کردند و شادمان از وعده ساماندهی پارک جنگلی میانه.

سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
۱۲:۳۹
ثبت ملی پنیر لیقوان طی سال ۹۹

مهارت سنتی طبخ ماهی روی ساج میانه همچنان در انتظار ثبت ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در حالی از ثبت ملی پنیر لیقوان طی سال ۹۹ خبر می‌دهد که ثبت ملی مهارت سنتی طبخ ماهی روی ساج میانه سالهاست از طرف فعالان فرهنگی این شهرستان مطالبه می‌شود.

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
۱۸:۵۹

هدف از درک درست مفهوم فضیلت چیست؟

ما انسان‌ها بر خلاف هوش و ذکاوت و تمدنی که دارا هستیم دچار نسیانی شده‌ایم که همواره مفهوم پنهان نام انسانی خویش را یدک می‌کشیم. اما آگاهی چیزی نیست که دستخوش فراموشی شود و...

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
۰۰:۰۰
۱

لزوم آمادگی شهرستان برای مواجهه با آتش سوزی های فصلی

با توجه به شیوع آتش‌سوزی‌های فصلی در استان‌های دیگر و نزدیک شدن به زمان وقوع آتش‌سوزی‌های سال گذشته شهرستان، از دستگاه‌های ذیربط این حوزه انتظار می‌رود امسال بیش از سال گذشته آماده پیشگیری و مقابله با این آتش‌سوزی‌ها باشند.

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
۱۱:۰۲
۱
به دنبال انتشار گزارش قافلان از وضعیت نامناسب فضای سبز میانه

شهرداری میانه صورت مسئله را پاک کرد

پس از دنبال انتشار گزارش قافلان از وضعیت نامناسب فضای سبز میانه در سایت قافلان شهرداری میانه در اقدامی عجولانه و ضربتی و به جای پاکسازی علف های هرز موجود در رفوژهای گلکاری شده، شبانه به جان این رفوژها افتاده و علف های هرز را با گلهایی کاشته شده یکجا قلع و قمع کرده است.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۱:۱۹
۱
در سایه بی توجهی ها

فضای سبز میانه متولی ندارد

اگر در خیابانهای اصلی شهر قدم بزنید(وضعیت خیابانهای فرعی و کوچه های شهر به مراتب بدتر است)  بدون شک شاهد رویش انواع علف های هرز در کنار درختان خسته و زخمی از بی مهری را خواهید دید که با شروع فصل بهار در برخی خیابانها تا نزدیک یک متر هم رشد کرده اند و برخی خشک شده و تبدیل به بوته های خشک کنار پیاده روها شده اند. گویی هیچ کس مسئول ساماندهی هرس درختان و این گونه امور در شهرداری میانه نیست.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
۱۱:۴۴