پدر‌خوانده و راست‌های جوان

زمینه‌های فعالیت احزاب در میانه

قابل توجه این‌که مجوز حزب پیشگامان از حزب مشارکت ایران اسلامی پیش‌تر اخذ شده و دوره‌ی طلایی کارهای تشکیلاتی و کلاس‌های این حزب و شاخه‌ی شهرستانی حزب مشارکت در دوره‌ی فرمان‌داری اروج‌علی محمدی بر تارک تاریخ سیاسی میانه هم‌چنان خواهد درخشید. مجید قره‌داغی (مهدوی‌نیا)، دکترفریدون عزیزی، دکترعلی پزشکی و... اعضای مؤسس حزب پیش‌گامان توسعه در میانه بوده‌اند که دو دهه‌ی گذشته جز تشکیلاتی‌ترین و منسجم‌ترین نهادهای سیاسی روئیده از دوخرداد بود.

۱
در آستانه‌ی بی‌سابقه‌ترین تحلیف تاریخ

کابینه‌ی 24میلیونی، 16میلیون عدم مشارکت و جامعه‌ی مدنی

اگر جناح اقتدارگرایی که با تمام قدرت و امکانات خود سعی در شکست روحانی داشت توانست تنها 16میلیون رأی کسب کند، تعداد تحریم‌کنندگان انتخابات نیز 16میلیون نفر بوده است. و پرواضح است که دل‌خواه اقتدارگرایان در زیادوکم نشان دادن 16میلیون رأیِ خود، آینه‌ای خواهد بود برای انعکاس رأی 16میلیون تحریم‌کننده. به‌قول گرامشی قدرت واقعی در جامعه‌ی مدنی تولید می‌شود و کسانی که به این سرچشمه بی‌توجه هستند در حقیقت تیشه به ریشه‌ی خود می‌زنند.

۲
آن پرستیژ ممتاز

سایه‌ی سنگین رقبا بر وزارت هاشمی

سعیدفائقی، مهدی احمدی‌میانجی و حسین هاشمی سه‌تن از کهنه‌مدیران میانی و میانه‌ای کشورند که شانس این آخری در کابینه‌ی جدید روحانی به مراتب بیش‌تر است.  بعد از فروکاهی آرای هاشمی در دوره‌های آخر حضور او به‌عنوان نماینده‌ی میانه در مجلس و احتمال و هم‌دانی باخت‌اَش در دوره‌ی نهم، او عطای نمایندگی میانه را به لقایش بخشیده و انگیختارانه کاندید پایتخت شد.

در آستانه‌ی آغاز به‌کار شورای جدید

سخنی با شهرداری و منتخبین شورای شهر

یکی از عواملی که باعث کاهش سرعت نوسازی و تغییر بافت فرسوده شهری، بالا بودن نرخ عوارض ساخت و ساز و نوسازی است. با تصمیمات تشویقی مناسب مانند تخفیف و بخشودگی و قسطی کردن دریافت عوارض، چهره شهر بهبود میابد و جلوی بسیاری از ساخت و ساز های غیر مجاز که در سطح شهر بسیار مشهود است گرفته میشود.

روزِ قدس یا روزِ هتّاکی؟!

دشمنان وحدتِ ملی ، اسرائیل را شادمان کردند!

به گفته ی بسیاری از تحلیلگران ، ادامه ی روند خشونت سیاسی در داخل کشور می تواند مانع بزرگی در برابر فصای مساعدی باشد که این روزها برای سرمایه گذاری خارجی در ایران ایجاد شده است ، فضایی که به لطف عراقچی ها و ظریف ها با روزها و ماه ها مذاکره برای جلب اعتماد متقابل ایجاد شده است ؛ اما سوال اینجاست که این خشونت ها سنگ اندازی ها به معنای از بین بردن هزاران فرصت شغلی برای جوانانمان نیست؟ باید ببینیم کسانی که در کارزار انتخاباتی وعده ی ایجاد میلیون ها شغل می دادند اکنون در کدام سو ایستاده اند؟!

۲

دوم خرداد دوم

شنبه؛ هیچ تصویری ممنوع و در حصر نخواهد بود...کسی نخواهد گفت زبان کردی و ترکی را خدا آزاد کرد و عقلانیت این تکلیف را به بندگان آزاد خدا خواهد سپرد.

شهر برج و بارو نیست

اهمیت انتخابات شوراها در میانه و لزوم انتخاب آگاهانه

بایدفردی را انتخاب کنیم که صاحب تفکر باشد ، سلامت فرد و اطرافیانش را بررسی کنیم ، فرایند رشد فرد را ارزیابی کنیم اندیشه ها و برنامه های فرد را تحلیل کنیم و با مقتضیات زمانی و مکانی و شرایط بسنجیم تا افراد را سزاوارانه راهی شورا کنیم.

قافلان مییانانین اصلاحات بایراغی‌‌‌دیر

احسان توفیقیان - سردبیر ؛ گونوموزده اکونومیک گلیشمه‌لرده فیزیکی سرمایه اصلی فاکتور اولاراق قیراغا چکیلمه‏‌سی‌ایله، یئنی سرمایه‌لر، مثلاً انسانی و سوسیال سرمایه‏لر و مدیریتی انیستیتو‌لار، صاحب‌نظرلرین توجه کانونوندادیر.