پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار سلیمانی

رهبر انقلاب: انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است

شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند

جاماندگان از کمک معیشتی دولت چه کسانی هستند؟

در حالی که بیش از یک شبانه روز از پایان واریز حمایت معیشتی ۶۰میلیون نفر از جامعه می‌گذرد، بسیاری از مردم با سطح درآمد پایین مشمول دریافت این حمایت نشده‌اند و انتقاداتی را متوجه دولت می‌دانند.

۱

گاو

«محبوب آغلاما! اینک وئره‌رم سنه! آدامی اؤلن وار سن اینه‌یه آغلاییسان؟» [محبوب گریه نکن! به تو گاو می‌دهم! آدم کشته شده و تو برای یک گاو گریه می‌کنی؟]

۱
مظفر اجلی، مدیر اجرایی مهرانه میانه در گفت‌وگو با قافلان خبر داد؛

با همت خیّر بزرگ میانه‌ای مرکز شیمی‌درمانی مهرانه میانه احداث می‌شود

فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزشهای والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است. مهرانه سرزمین مهربانی‌هاست. امروز هیچ بیماری به دلیل نداشتن امکانات مالی از خدمات کلینیک مهرانه باز نمی‌ماند.

میانه، شهر بلاتکلیف

این شهر بافت خیابوناشو حضرت ماندلا هم نمیتونه عوض کنه چه برسه به مخ مشغول مردم همیشه وامونده اش، آخه یه کم فقط یه کم تقصیر خود ماست دیگه، آخه آدمو اینهمه لالمونی گرفتن ؟ یه اشکی، یه آهی، یه جیغی، یه فریادی، انقده که برا دوچرخه دهنتون رکاب زد برا بیماری و بیکاری مردم و بیعاری مسئولان رکاب می زد، الان ما دو ماراتونم گذشته بودیم.

۱۲

آیا دوچرخه سواری زنان طبق قانون ایران جرم محسوب می شود؟

حکم به مجازات و اجرای آن باید از طریق دادگاه صالح به موجب قانون و با رعایت شرایط و کیفیات مقرر در آن باشد.» به زبان ساده اصل مزبور که مورد احترام و توجه قانونگذار ایران است می گوید هیچ فرد یا نهادی حق تعقیب و مجازات اشخاص را خارج از قانون نداشته و ندارد.

به بهانه ٢٠ام فروردين ماه سالروز قطع روابط سياسى ايران و آمريكا توسط كارتر(رئيس جمهور وقت آمريكا):

چشم انداز روابط سیاسی ایران و آمریکا چگونه خواهد بود؟!

يك اسم بي مسما

وزارت فرهنگ اسلامي بدون ارشاد!

لزوم تاكيد بر فرهنگ و البته هنر به عنوان محصول عالي فرهنگ ايجاب مي كند نام نهادي كه عهده دار اين مهم است حداقل شامل هر دو عنصر «فرهنگ» و «هنر» باشد.

ای که دستت می‌رسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

چرا کسی کاری نمیکند ؟

مدیران غیربومی رفتنی‌اند

نمونه‌ی بارزتر این وعده‌ها سامان‌دهی اوضاع وخیم شبکه بهداشت و درمان، اوضاع آموزشی و وضعیت راه‌های شهرستان بود که بعد از انتخابات با چرخش 180درجه‌ای موجب بهت و تعجب کادر اداری و درمانی شبکه بهداشت و ادارات مربوطه شهرستان شد و نمونه دیگرش نیز بیان این نکته از سوی نمایندگان است که "اوضاع دانشگاه‌ها، باتلاقی است که به آن ورود نمی‌کنیم".

یوسف اباذری

ارتباط مردم با گذشته‌ تاریخی‌شان قطع شده/ به جای ارتباط با گذشته، «گذشته‌سازی» کردیم

ما متأسفانه به جای ارتباط با گذشته، «گذشته‌سازی» کردیم. امروز هم با سیطره اینترنت و نمایندگی کردن این فضا توسط جوانان، صرفا به زمان حال توجه داریم و این باعث می‌شود که به تدریج ارتباط‌مان را با گذشته از دست بدهیم و در نهایت به نقطه‌ای برسیم که از هر گونه تاریخ و سنت تهی شویم.

سرمقاله‌ روزنامه مردم‌سالاری

چند ملاحظه پیرامون بودجه صداوسیما و عملکرد آن

همین سال گذشته بود که عبدالعلی علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی از نسبت کم بودجه این دستگاه در مقایسه با کانال فارسی‌زبان BBC انتقاد کرد. به گفته او «تولیدات کنونی صداوسیما با قرض و بدهی ساخته می‌شوند». سهم صداوسیما از لایحه بودجه سال 1397 کل کشور اما، بالغ بر 1500میلیارد تومان است. سازمانی عریض و طویل با نزدیک بر 150 کانال داخلی و خارجی.

سوالات شورا از شهردار میانه رسید

آن‌چه در زیر می‌آید متن کامل این سوالات است. سوالاتی که با مطرح‌شدن موضوع فروش آسفالت مصرفی پیمانکار از کارخانه‌ی آسفالت شهرداری و حواشی آن جدیت و اهمیت ویژه و مضاعفی یافته است؛

امضای همه 7 عضو شورا پای سوال از شهردار؛

عسگر نصیری در آستانه استیضاح

سوالاتی که با اما و اگرهای فراوانی روبه‌رو بوده ولی این‌بار با مطرح شدن موضوع فروش آسفالت مصرفی پیمانکار از کارخانه‌ی آسفالت شهرداری و حواشی آن جدیت و اهمیت ویژه و مضاعفی یافته است.

دو مجرای توسعه و ارمغان اکونومیست

یافته‌های مجله اکونومیست پیرامون قابل‌زندگی‌ترین شهرهای جهان در نظرسنجی سال 2017، تهران را به‌عنوان شهری که بیش‌ترین ترقی را در پنج سال گذشته داشته‌است نشان داده است. آرام ولی مصمم.

۲
در شورای شهر و شهرداری چه می‌گذرد؟

داغ‌ترین‌ها از شورا و شهرداری میانه

کاش نصیری شهردار مصالح شهر را به منافع خود و 15سال دیگر در سیستم‌ماندنش ترجیح دهد!