در آستانه‌ی آغاز به‌کار شورای جدید

سخنی با شهرداری و منتخبین شورای شهر

یکی از عواملی که باعث کاهش سرعت نوسازی و تغییر بافت فرسوده شهری، بالا بودن نرخ عوارض ساخت و ساز و نوسازی است. با تصمیمات تشویقی مناسب مانند تخفیف و بخشودگی و قسطی کردن دریافت عوارض، چهره شهر بهبود میابد و جلوی بسیاری از ساخت و ساز های غیر مجاز که در سطح شهر بسیار مشهود است گرفته میشود.

مشکلات و کاستی های میانه در روزهای مانده به تحویل سال ۹۶

امروز یکشنبه ۲۲ اسفند و هشت روز به تحویل سال باقیست.تقریبا تا ۴ روز دیگر مسافرت ها به شهرمان یا از طریق شهرمان آغاز میشود

کمبود های شهرستان میانه در بخش جاده ای و ریلی مربوط به حومه شهری

ترمینال مسافربری با اتوبوس و سواری برای کسانی که عجله یا فرصت کمتری دارند در دسترس است که آنهم تاخیر و مشکلات خاص خود را دارد.

مسئولان به مشکلات مسافرت با قطار از میانه توجه کنند

چرا باید بلیط هایی که سهمیه میانه است بصورت دو تکه برای کسانی صادر شود که میخواهند از مراغه به تهران بروند؟ یعنی مثلا یک بلیط از مراغه تا خراسانک بگیرند و یک بلیط میانه به تهران بگیرند و با سهمیه میانه بقیه مسیر را طی کنند و من میانه ای در هنگام نیاز به مسافرت با قطار بی نصیب بمانم؟

ماهیت واژه دامپینگ

یکی از واژگان خاص اقتصادی که در تجارت بین‌المللی جایگاهی ویژه و قانونی دارد، دامپینگ یا ارزان‌فروشی است که در فارسی به «رقابت مکارانه» یا تبعیض در قیمت‌ها در بازرگانی با خارج، معنا شده است. برخی کارشناسان معادل فارسی این واژه را «رقابت مخرب» نیز دانسته‌اند

.در تعابیر اقتصادی دامپینگ عبارتست از فروش کالا در یک بازار خارجی با قیمتی کمتر از هزینه نهائی تولید آن کالا در کشور عرضه کننده، به منظور کسب مزیت در رقابت با دیگر عرضه کنندگان همان کالا.

 هدف اصلی دامپینگ: کسب مزیت در رقابت با دیگر عرضه کنندگان همان کالا در مبادلات بین المللی است.