به بهانه جوابیه های متعدد ولی بی اثر قلم به دستان بی سواد علیه مطالب قافلان

آقای دکتر! خودشیفتگی بس نیست؟!

شناسهٔ خبر: 21497 -
اخبار میانه
در جایی هم آقای فرمند به نظافت سالن فرمانداری ایراد گرفته اند که اشکال به جایی بود اما بالاغیرتاً به واکس کفش های خودتان هم برسید، دستکش های خود را در آورید، به آراستگی ظاهرتان اهمیت دهید و دستی هم به سر و روی ماشینتان بکشید.

 

چند روز پیش فایلی را دیدم که حاوی مجادلات یکی از نمایندگان محترم با آقای فرماندار در یک جلسه عمومی (کمیته برنامه ریزی) بود.

مختصر اطلاعاتی از حواشی آن در فضای مجازی دریافت کرده بودم؛ حساس شده و دو سه بار متن فایل را مرور کردم.

آنچه از توضیحات فرماندار دستگیرم شد، مطالبی در چارچوب اعتبارات و نحوه جذب آن، مشکلات موجود شهرستان، راههای رفع آن و آمادگی برای همکاری با آقای نماینده بود.

ولی متاسفانه آنچه که نماینده محترم بیان نموده اند، مطالب احساسی توام با تکبر و منیت است و حاکی از عدم آشنایی ایشان به جایگاه فرماندار و و وظایف و اختیارات نمایندگی است.

منیت، خودبزرگ بینی و خودشیفتگی در اکثر صحبت های ایشان موج می زند! از تحقیر و توهین به نمایندگان پیشین و نمایندگان سایر شهرستان ها ابائی ندارد! خود را محور مجمع نمایندگان استان معرفی می کند و با کوچک کردن دیگران سعی در بزرگ جلوه دادن خود دارد و افتخارش این است که در طول 7 ماه، با یک وزیر ملاقات داشته و نمایندگان سایر استان ها این توفیق را نداشته اند در حالیکه نمایندگان استان های دیگر به نحو احسن، هم ملاقات های متعدد با وزرا را دارند و هم نتیجه ملموس و قابل توجهی برای شهرستان خود به دست آورده اند.

خود را متخلق به تمام ارزش ها معرفی می کند و قس علی هذا ...

اینک به فرازهایی از فرمایشات ایشان نظری افکنده و توضیحاتی ارائه می کنیم:

در مورد نمایندگان پیشین و نمایندگان سایر شهرستان ها می فرمایند: " نماینده تو حسینی بود، نمی خواهم غیبت کنم، من اصلاً اهل غیبت نیستم، همه مرا می شناسند، آقای فلانی و یا آقای فلان کس در فلان شهرستان که دوست من هست، نماینده ای که در حد فرمند باشد نیست. "

براستی آقای فرمند، چرا و بر چه اساس و شاخص هایی خود را بالاتر از نمایندگان قبلی و نمایندگان سایر شهرستان ها می داند؟ آیا این نوعی خودشیفتگی، تکبر و توهم نیست؟ تا آنجا که بنده اطلاع دارم، آقای حسینی سال گذشته یک دستگاه سی تی اسکن و حدود 10 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی شهرستان میانه شخصاً زحمت کشید و آورد و آقای فرمند اگر حتی ریالی توانسته اند بیاورند اعلام کنند؛ از آن گذشته معمولاً انسان های بزرگ، حتی اگر بالاتر و قوی تر از دیگران هم باشند، چنین ادعایی نمی کنند.

درباره رفتن به کمیسیون انرژی مجلس گفته اند: " در مجلس شورای اسلامی، در هفته گذشته قانونی تصویب شد که فقط اسمش را قانون فرمند نگذاشته اند و خود لاریجانی هم گفت. من به کمیسیون انرژی خواهم رفت، این اتفاق در این 37 سال جمهوری اسلامی نیفتاده بود که فقط برای یک نفر که او وارد کمیسیون شود قانون وضع شود و او فردین فرمند است؛ چرا؟ چون حق مرا خورده بودند."

آقای فرمند، ما هم از حق شما برای رفتن به کمیسیون انرژی دفاع می کنیم، فقط سوالی پیش می آید، اینکه چرا زمانی که تازه تحصیلات خود را تمام کرده و به کشور بازگشته بودید و می توانستید وارد کارهای علمی، پژوهشی و تخصصی شوید، معاونت پارلمانی دانشگاه آزاد را پذیرفتید و اصلا به خاطر مبارکتان هم خطور نکرد که معاونت پارلمانی، یک جایگاه لابی گری، دیپلماتیک و به نوعی روابط عمومی دستگاهها با نمایندگان است و سنخیتی با مقام علمی و تخصص شما ندارد و مدت 8 سال در آنجا آرام گرفتید و دم برنیاوردید! ولی حالا که 16 سال هم در شهرستان میانه زندگی معمولی و غیرعلمی داشته اید و اینقدر به تخصص خود تکیه می کنید.

آقای فرمند در فرازی از صحبت هایشان می فرمایند: " من به خدا معتقدم، به راستی و درستی معتقدم، به دروغ نگفتن معتقدم، به سر یکدیگر کلاه نگذاشتن معتقدم "؛ عرض می کنم آقای دکتر حالا که به همه اینها معتقدید، بینی و بین الله قضاوت کنید آیا شما پروفسور هستید؟ والله به خدا نیستید؛ نه تنها نیستید بلکه هزاران فرسخ با رتبه پروفسوری فاصله دارید و دلایلش را خودتان بهتر می دانید. ادعای دروغین پروفسوری تان در ایام تبلیغات انتخاباتی با اعتقاداتتان همخوانی ندارد .حساب کنید اگر مردم به اعتبار ادعای پروفسوری تان به شما رأی داده باشند، شرعاً آرای شما جای اشکال دارد.

در جایی هم آقای فرمند به نظافت سالن فرمانداری ایراد گرفته اند که اشکال به جایی بود اما بالاغیرتاً به واکس کفش های خودتان هم برسید، دستکش های خود را در آورید، به آراستگی ظاهرتان اهمیت دهید و دستی هم به سر و روی ماشینتان بکشید.

و در نهایت اینکه آقای دکتر، با مردم صادق باشید، از خودنمایی و خودشیفتگی پرهیز کنید و به فکر خدمت باشید.

مشک آن است که خود بوید، نه آنکه عطار بگوید.

 

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها