آیا شیعه قربانی احساسات شده

شناسهٔ خبر: 17283 -
اخبار میانه

نویسنده امیر چرمی

شاید بهتر باشد از پهلوی شکسته بی بی فاطمه زهرا سلام الله علیها شروع کنم ، یا شاید هم نه ، بهتر است از قرآن­های بر سر نیزه چاه­های صفین و یا نه ، باید از بستر بیماری رسول خدا (ص) و داستان سقیفه و حق­خوری علی علیه السلام، آنهم در روز روشن و در شرایطی که هنوز پیکر مبارک پیامبر بر روی زمین است سخن را آغاز کنم یا شاید هم ...

لا به لای کتب تاریخ اسلام را که ورق می­زنیم از همان ابتدا، شاهد پیدایش شکافی بین خاندان پیامبر اکرم و قدرت طلبان هستیم که بزرگ و بزرگتر شده تا بداجا که در روز دهم محرم سال 61 هجری، راویان شاهد نهایت کینه ورزی عیادی کفر لباس اسلام پوشیده و بی دینان مقدس معاب بودند و دیدند از آن روز دیگر حساب آل محمد (ص) و حامیانشان از سایر مسلمین جدا شد.

پس از آن مبداء تاریخی، شیعیان همیشه در اقلیت اما غیور تحت تأثیر سخت ترین فشارهای جسمی و روحی قرار گرفته­اند. مظلومیت، عدم وجود امنیت، تبعیض، اسارت، شهادت و ...  اینها حال و روز شیعیان در حکومت های غیرشیعه بر آنها است. سال­هایی آنقدر تلخ و غم­انگیز که بیان آنها تکرار مکررات است.

امروز و پس از گذران آن روزها، دوباره نام شیعه و حقانیتش بر سر زبانهاست. دیگر نه اموی، نه وهابی و به داعشی و هیچ مسلمان نمایی، جرأت تعرض به عقایدش را ندارد . 1377 سال از عاشورا می­گذرد اما در چهلم سالار شهیدان فوج های چند ده میلیونی با پای پیاده به زیادتش می­روند.

بارها و بارها از زبان زوار در رسانه های گروهی و اجتماعی و در هر کوچه و برزنی داستان استقبال بی­نظیر میزبانان طریق النجف الی الکربلا را دیده و شنیده ایم. می گویند: یک سال کار می­کنیم و درآمدش صرف نظری زوار حسین(ع) می­شود. آنها هرچه دارند نثار میهمانان اباعبداله می­کنند. دار و ندارشان را می­دهند. اگر­هم هیچ چیزی برای عرضه نداشته باشند با مالش پای عرق کرده و چرک آلود مسافران و درنهایت با بوسیدن آن، احساس پاک و وفاداری خود را به سید و سالار شهیدان یادآور می شوند.

هرچند که این احساسات پاک و از دل بر آمده، جایگاهی در قلب سنگدلان ندارد و هر لحظه عقده و دشمنی آنان را با تشیع و شیعیان بیشتر و بیشتر میکند، هرچند که روزگاریست دوبه هم زنان نیز آتش بیار معرکه شده و قصد بهره برداری سیاسی و ایجاد فتنه بین برادران شیعه و سنی را دارند و هرچند که دنیا دست به دست هم داده تا اسلام را دینی شکست خورده و منفعل انگاراند.

آری، ما بیداریم و با بصیرت­مان همواره و بیش از پیش چشمان جهانیان را خیره می­سازیم. نمونه­اش همین کمپین تشکر از میزبانان عراقی است. ما آنقدر شیعه­ایم که تفاوت­ها را می­بینیم و بخاطر اینهمه احساسات خوب، گرم­خویی و مهمان­نوازی از مردم عراق سپاسگذاریم.

 

دیدگاه ها

mansoor
۹۵/۹/۱۰ ۲۲:۲۸

خیلی رازی از برنامه وگذارشات دقیق

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها