فرماندار ویژه میانه از اجرای طرح هادی در 57 روستای شهرستان خبرداد

شناسهٔ خبر: 17269 -
اخبار میانه

استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از اجرای طرح هادی در 57 روستای شهرستان میانه خبر داد.

حمید شکری در جلسه ای با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعداد روستاهای شهرستان میانه بالا بوده و نزدیک به 400 روستا در این شهرستان وجود دارد گفت: طرح هادی قبلا در روستاهای بالای 100 خانوار به اجرا می رسید اما بنا بر تصویب دولت به روستاهای 50 خانوار تقلیل یافت که در مقیاس 100 خانوار میانه رتبه دوم استان را داراست اما به لحاظ در نظر گرفتن روستاهای 50 خانوار از لحاظ تعداد روستاهای دارای طرح هادی از نرم استانی پایین هستیم.

وی در ادامه به بحث مهاجرت معکوس در روستاهای شهرستان اشاره کرده افزود: با توجه به این امر شاهد افزایش متقاضی برای احداث ساختمان مسکونی و توسعه روستاها هستیم.

شکری همچنین از مطالعه و نقشه برداری طرح هادی در 53 روستای شهرستان در جهت توسعه روستایی خبر داده گفت: طرح هادی این روستاها به لحاظ مهاجرت معکوس جوابگوی جمعیت نخواهد بود که در این راستا می خواهیم افراد مهاجر در محدوده طرح هادی ساخت و ساز کرده و خدمات دریافت نمایند زیرا ساخت و ساز خارج از طرح شامل ارائه خدمات آب و برق و گاز و ... نمی باشد.

وی همچنین از توافق برای ایجاد نمایندگی بنیاد مسکن و همچنین ایجاد ادارات جدید در شهر ترکمانچای برای تبدیل شدن شهر ترکمانچای به شهرستان خبر داده گفت: از هر فرصتی برای دایر نمودن نمایندگی ادارات در این شهر استفاده خواهیم کرد که فعلا راه اندازی نمایندگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقدور شده است.مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه هدف این بنیاد تسریع در انجام طرح های روستایی است افزود: با توجه به اینکه در اکثر روستاها از طریق خودیاری و اعتبارات دهیاریها برای اجرای طرح های هادی آمادگی وجود دارد به نوعی تقسیم کار بین بنیاد مسکن و بخشداریها و دهیاریها صورت گرفته اینکه جدول گذاری، عقب کشی و زیرسازی تز طریق بخشداریها و دهیاریها و خودیاری مردم انجام شده و آسفالت از طریق بنیاد به اجرا برسد.

حافظ باباپور سرعت بخشی به روند بهسازی و آماده سازی طرح های هادی را از مهمترین ضرورتها برای عملکرد بنیاد مسکن در جهت توسعه عنوان نمود.      

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها