پشت پرده انتشار کلیپ های تخریبی از مناطق زلزله زده

سوء استفاده از وضعیت زلزله زدگان برای اهداف سیاسی یا سیاه نمایی

شناسهٔ خبر: 45634 -
اخبار میانه
مرد جوانی که درمقابل دوربین صحبت میکند، از فرزندان سرکارخانم "آ - ح" سرپرست خانوار و از اهالی روستا هستند. طبق مدارکی که در قافلان محفوظ و مستند است، مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض از طرف دولت بحساب این خانواده محترم بطور قطعی واریز شده است و باز طبق اسناد کل مبلغ وام از حساب سرپرست این خانواده برداشت شده است. خانواده مذکور ساختمان جدیدی درحال ساخت دارند ‌که طبقه دوم آن دارای دو اتاق قابل نشیمن است. 

به گزارش خبرنگار قافلان سسی؛ در روزهای گذشته انتشار کلیپی کوتاه از وضعیت زندگی زلزله زدگان در یکی از روستاهای میانه که از گذران زندگی مردم در داخل چادرها در هوای سرد و برفی این منطقه حکایت دارد، ما را برآن داشت تا برای شفاف‌سازی موضوع در این منطقه حضور یافته و از نزدیک موضوع را بررسی نماییم.

از معتمدین محلّی درباره فیلم منتشر شده از منطقه زلزله‌زده و افرادی که ادعا می‌کنند به وضعیتشان رسیدگی نشده و در هوای برفی داخل چادر بهمراه بچه شیرخواره زندگی می‌کنند پرسیدم؛

مرد جوانی که درمقابل دوربین صحبت می‌کند، از فرزندان سرکارخانم "آ - ح" سرپرست خانوار و از اهالی روستا هستند.
طبق مدارکی که در قافلان محفوظ و مستند است، مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض از طرف دولت بحساب این خانواده محترم بطور قطعی واریز شده است و باز طبق اسناد کل مبلغ وام از حساب سرپرست این خانواده برداشت شده است.
خانواده مذکور ساختمان جدیدی درحال ساخت دارند ‌که طبقه دوم آن دارای دو اتاق قابل نشیمن است. 

طبق بررسی و اعلام شاهدان طی روزهای گذشته‌ توسط عوامل اداری و شخص سرپرست بخشداری ترکمانچای از این خانواده خواسته شده تا با دریافت وام مطابق قانون چادرشان را تحویل دهند، امّا متاسفانه ظاهرا بنا به تحریک افراد مشخصی که فیلمبردار این کلیپ بوده و از قضا فعالیت انتخاباتی داشته و وابسته به یکی از کاندیدهای مجلس هستند، اقدام به انتشار کلیپ باهدف تخریب سیستم مدیریت شهرستان شده است.

ظاهرا و با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌های تخریبی و سیاه نمایی جزئی از برنامه‌های انتخاباتی برخی افراد شده و این بار با خرج کردن از حیثیت مردم و آبروی منطقه قصد ورود به انتخابات دارند که امیدوارم مردم حواسشان باشد. 

این گزارش برای شفاف سازی موضوع تهیه شده و تمامی اسناد مربوطه در قافلان محفوظ است.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون